Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów » MAXGRIP - Drizoro - Szybkowiążąca, bezskurczowa zaprawa hydrauliczna do naprawy ubytków i kotwienia
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online
 
MAXGRIP
 
MAXGRIP
Szybkowiążąca, bezskurczowa zaprawa hydrauliczna do naprawy ubytków i kotwienia
Opakowanie: Wiadra 25 kg

Dodatkowe pliki: karta techniczna
aprobata techniczna
atest higieniczny
deklaracja zgodnosci
Producent: Drizoro
Opis ogólny
MAXGRIP jest mieszanką wysokosprawnych cementów hydraulicznych, odpowiednio dobranego kruszywa oraz środków modyfikujących. Zmieszany z wodą MAXGRIP tworzy szybkowiążącą zaprawę do: naprawy ubytków, kotwienia.
Zastosowanie
- Kotwienie śrub fundamentowych, słupów, balustrad.
- Naprawa ubytków betonu.
- Mocowanie wszelkiego rodzaju maszyn.
- W drogownictwie – osadzanie znaków drogowych.
- Wszędzie, gdzie wymagane jest szybkie i bardzo mocne zakotwienie.
Sposób użycia / stosowanie
Wydmuchać lub wyssać wszystkie luźne cząstki i pyły, zwilżyć ścianki otworu przy pomocy pędzla, aby były wolne od pyłu. Umieścić śruby kotwiące wraz z podkładkami w otworze. Rozmieszać odpowiednią ilość materiału (ilość, która będzie zużyta w ciągu 5 min.) dodając czystej wody w ilości 4,5 l na 25 kg suchej zaprawy MAXGRIP. Umieścić niewielką ilość MAXGRIP w otworze i poruszać śrubą w górę w dół kilka razy, by wyeliminować jakiekolwiek puste przestrzenie.
Wypełnić resztę otworu, umieszczając zaprawę tylko z jednej strony do zapewnienia dobrego i równomiernego przemieszczania się zaprawy.
MAXGRIP wiąże na twardo w ciągu 15 min. , jednak przy kotwieniu śrub fundamentowych nie należy zakładać nakrętek przed upływem 1,5 h.
Zalety
- Zapewnia szybki czas wiązania – 15 min.
- Wodochronna, zabezpiecza kotwione elementy stalowe przed korozją.
- Nie zawiera cząstek siarki lub żelaza, nie powoduje utleniania lub tworzenia się rdzy, która niekorzystnie oddziaływuje na aluminium lub żelazo.
- Szybko osiąga wysokie parametry mechaniczne.
- Zaprawa ekspansywna – przyrost objętości w trakcie wiązania.
- Łatwa w stosowaniu – wystarczy zmieszać z wodą.
Przygotowanie podłoża
Odpowiednio przygotować otwór (poprzez wiercenie lub rozkucie), ażeby swobodnie można było zamocować słupek lub pręt. Dla uzyskania większej wytrzymałości poszerzyć tył otworu przez pochylenie wiertła i poruszanie go w przód i w tył podczas wiercenia.
Jeżeli podłoże, w którym ma być wykonane zakotwienie jest o wytrzymałości mniejszej niż 20 MPa, należy zwiększyć głębokość kotwienia o 50%.
Przechowywanie
W oryginalnie zamkniętym opakowaniu, w suchym pomieszczeniu o temp. 0st C przez 1 rok.
Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl