Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Przybornik na długopisy i ołówki

Chemia budowlana - Przybornik na długopisy i ołówki. Fot. Bosch
Przybornik na długopisy i ołówki. Fot. Bosch

Czas do szkoły! Jak co roku rodzice i dzieci wybierają w sklepach nowe zeszyty, książki i przybory szkolne. Pamiętajmy jednak, że najlepsze, co możemy ofiarować naszym pociechom, to wspólnie spędzony czas. Na przykład podczas rodzinnego majsterkowania!

Pokaż nastolatkowi, że jest alternatywa dla masowych produktów i zaraź go pasją do majsterkowania! Prezentujemy, jak wspólnie zrobić bardzo prosty, funkcjonalny i ładny przybornik na długopisy i ołówki.

Co będzie potrzebne:
- kawałek pnia lub inny grubszy fragment drewna,
- wiertarko-wkrętarki Bosch PSR 10,8 LI-2 oraz szlifierki np. Bosch PSM Primo,
- papier ścierny - jeśli nie macie w domu szlifierki.


Krok 1
Poproś dziecko o zaznaczenie ołówkiem miejsc, w których wywiercisz otwory. Pamiętajcie o odstępach i odpowiedniej średnicy wiertła dopasowanej do pisaków czy kredek. Przed przystąpieniem do wiercenia należy przytwierdzić drewno zaciskiem do blatu, aby nie ruszało się podczas pracy.

Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch
Krok 2
Następnie wywierć pierwszy otwór. Aby otwory były równe, możesz okleić wiertło taśmą izolacyjną lub inną, tak, aby wchodziło w drewno tylko do określonej głębokości.

Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch
Krok 3
Po wywierceniu otworów, dokładnie wyszlifuj organizer. Użyj do tego uniwersalnej szlifierki Bosch PSM Primo – to najmniejsze tego typu narzędzie na rynku, dzięki czemu jest poręczne i kompaktowe. Ma też pojemnik na pył, więc łatwiej utrzymacie porządek. Twoje dziecko też może pomóc używając do szlifowania papieru ściernego.

Krok 4
Gotowe! Teraz nie pozostaje już nic innego, jak wyposażyć nowy organizer w długopisy, mazaki i cieszyć się upragnionym porządkiem na biurku Twojego dziecka :)Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl