Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Jak zrobić latawiec - instrukcja krok po kroku

Chemia budowlana - Wyjątkowy latawiec dla Twojej rodziny. Fot. Dremel
Wyjątkowy latawiec dla Twojej rodziny. Fot. Dremel

Plaża to doskonałe miejsce zabawy dla wszystkich członków rodziny. Dzięki samodzielnie wykonanemu latawcowi masz szansę otrzymać nominację do tytułu ‘najlepszego rodzica na świecie’! Musisz jedynie zrobić zakupy według przygotowanej przez nas listy i wykonać ten przepiękny projekt zgodnie ze wskazówkami. Dzięki niemu podczas letnich wycieczek na plażę waszą rodzinę czeka jeszcze więcej zabawy!

Potrzebne materiały:
- Narzędzie wielofunkcyjne Dremel 200,
- Uchwyt uniwersalny Dremel (4486),
- Zestaw precyzyjnych wierteł Dremel (628),
- Trzpień Dremel SpeedClic (SC402),
- Tarcza tnąca do drewna Dremel SpeedClic (SC544),
- Tarcze ścierne do wykańczania powierzchni Dremel SpeedClic, drobna ziarnistość (511S, -512S),
- Palnik Dremel Versatip z końcówką do usuwania farby,
- Pistolet do klejenia Dremel Glue Gun ze sztyftami kleju,
- Listwa z drewna lipowego, 2 mm x 1,3 cm do wykonania ramy,
- Bibuła do pokrycia ramy,
- Bibuła i krepina do wykonania wstążek ogona latawca,
- Cienki sznurek pakowy,
- Stempel z motywem ozdobnym, poduszka i puder do embossingu,
- Małe plastikowe kółko.


Krok 1: Wykonanie ramy
Użyj narzędzia wielofunkcyjnego Dremel 200 wyposażonego w trzpień SpeedClic (SC402) oraz tarczę tnącą do drewna SpeedClic (SC544) i utnij trzy kawałki listwy, każdy o długości 61 cm. Użyj tej samej tarczy tnącej do wykonania nacięć pośrodku końcówki każdej z listewek. Wygładź krawędzie listewek, używając drobnoziarnistej tarczy ściernej SpeedClic. Ułóż wszystkie listewki, jedną na drugiej i zaznacz środkowy punkt w listewce znajdującej się na samej górze.

Do narzędzia Dremel 200 zamontuj uchwyt uniwersalny Dremel (4486) oraz precyzyjne wiertło Dremel (628) o średnicy nieco większej niż średnica sznurka pakowego. Przytrzymaj listewki i wywierć otwór w zaznaczonym wcześniej punkcie we wszystkich trzech elementach. Sznurek o długości 61 cm przewlecz przez środkowy otwór we wszystkich listewkach i zabezpiecz supłem od spodu.

Rozsuń listewki, tak aby utworzyły konstrukcję o równych odstępach. Poprowadź kolejny kawałek sznurka, owijając go wokół wszystkich końcówek ramion, aby utworzyć sześciokątną ramę, która zostanie następnie pokryta bibułą. Końcówki sznurka zwiąż ze sobą.
Chemia budowlana - Fot. Dremel
Fot. Dremel


Krok 2: Wykonanie wędzidła do sterowania latawcem
Aby wykonać wędzidło pomagające sterować latawcem w powietrzu, użyj narzędzia wielofunkcyjnego Dremel 200 z uchwytem uniwersalnym i precyzyjnym wiertłem. W końcówkach dwóch sąsiadujących ze sobą ramion wywierć małe otwory w odległości ok. pół centymetra od nacięcia.
Utnij kawałek sznurka na długość 122 cm, złóż go na pół, a następnie zahacz o plastikowe kółko. Końcówki przewlecz przez dwa wywiercone otwory, zawiąż supły od spodu, a następnie przywiąż wolny koniec środkowego sznurka mocno do plastikowego kółka. W ten sposób powstanie trójramienne wędzidło.
Chemia budowlana - Fot. Dremel
Fot. Dremel

Aby wykonać pętlę do przymocowania ogona, wywierć kolejne dwa otwory po przeciwnej stronie tych samych listewek i przewlecz przez nie końce sznurka o długości 61 cm, związując je od spodu tak jak poprzednio.

Krok 3: Pokrycie latawca
Ułóż ramę latawca na bibule i zaznacz jej kontury ołówkiem. Wytnij zaznaczony kształt, prowadząc nożyczki w odległości ok. 12 mm od zaznaczonej linii.

Użyj pieczątki i fluidu do embossingu (embossing to metoda dekorowania papieru za pomocą odpowiednich materiałów, a następnie utrwalania wzoru wysoką temperaturą), aby wykonać wzór na bibule, a następnie posyp go pudrem do embossingu.
Strząśnij nadmiar pudru i podgrzej wzory, używając palnika Dremel Versatip z końcówką do usuwania farby.
Chemia budowlana - Fot. Dremel
Fot. Dremel


Krok 4: Mocowanie bibuły do ramy
Ułóż ozdobioną bibułę wzorem do dołu i wyrównaj pozycję ramy. Wykonaj ukośne nacięcia na bibule przy każdym z zakończeń listewek, tak aby papier można było potem zagiąć i owinąć go wokół rozpórek wykonanych ze sznurka.

Użyj pistoletu do klejenia Dremel Glue Gun i kleju w sztyfcie, aby nałożyć pasek kleju po wewnętrznej stronie sznurka. Zawiń papier, aby przykryć sznurek i wzmocnić krawędzie konstrukcji. Po sklejeniu jednej strony przejdź do przeciwległej strony ramy, dzięki czemu pokrycie będzie równomiernie naciągnięte.
Chemia budowlana - Fot. Dremel
Fot. Dremel

Dokończ pracę przyklejając bibułę do każdego z ramion. Zabezpiecz rozpórki, nakładając odrobinę kleju w połowie każdej z nich, a następnie zabezpiecz pokrycie w punktach styczności z ramą, nakładając odrobinę kleju wzdłuż każdej rozpórki.

Krok 5: Wykonanie ogona i zamocowanie uchwytu
Do zrobienia ogona użyj bibuły i krepiny, którą należy pociąć na paski o wymiarach ok. 3 x 14 cm. Paski papieru skręć pośrodku, nadając im kształt kokardy i użyj pistoletu do klejenia Dremel Glue Gun, aby przykleić je do sznurka o długości 3 m, zachowując odległość ok. 6 cm pomiędzy kokardkami.
Chemia budowlana - Fot. Dremel
Fot. Dremel

Przywiąż ogon do dolnej pętli na ramie. Następnie przywiąż sznurek z uchwytem do sterowania latawcem do plastikowego kółka wędzidła lub nawiń znaczną długość nylonowego sznurka na szpulę o szerokości umożliwiającej wygodne trzymanie.

Teraz możesz wybrać się na plażę, by razem z rodziną puszczać latawiec!
Chemia budowlana - Fot. Dremel
Fot. Dremel
Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl