Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Jak zrobić drewniane motyle - czyli wspomnienie lata w pokoju Twojego dziecka

Chemia budowlana - Fot. Dremel
Fot. Dremel

Lato zbliża się ku końcowi a Dremel podpowiada jak zatrzymać je w domu na dłużej. Doskonałym sposobem na zachowanie pięknych wakacyjnych wspomnień przez caly rok jest wykonanie dekoracji, które przywodzą na myśl wspaniałe ciepłe dni. Wykonaj z nami zawieszkę z drewnianymi motylami i umieść ją na przykład w pokoju dziecka. Będzie Was zachwycać przez cały rok.

Potrzebne materiały i narzędzia:
- Drewno lub płyta MDF o grubości 3 mm.
- Farba bezpieczna dla dzieci.
- Sznurek.
- Drobne, kolorowe koraliki ozdobne.
- Pisak i piasek do embossingu.
- Narzędzie wielofunkcyjne Dremel 200 Series.
- Uchwyt uniwersalny Dremel (4486).
- Spiralna uniwersalna końcówka do cięcia Dremel (561).
- Zestaw precyzyjnych wierteł Dremel (628).
- Trzpień Dremel SpeedClic (SC402).
- Tarcze ścierne do wykańczania powierzchni Dremel SpeedClic, średnia i drobna ziarnistość (511S, 512S).
- Palnik Dremel Versatip 2000-6 Hobby z nożem do wypalania drewna i końcówką do usuwania farby.


Chemia budowlana - Fot. Dremel
Fot. Dremel
Krok 1
Narysuj wzór jednego większego i dwóch mniejszych motyli na papierze - możesz odrysować je wybranego szablonu lub stworzyć własny projekt.

Następnie wytnij kształty i przenieś kontury na kawałki lekkiego drewna lub płyty MDF.

W narzędziu Dremel 200 Series, zamocuj uchwyt uniwersalny Dremel (4486) i wybierz spiralną uniwersalną końcówkę do cięcia (561), którą wytniesz elementy z drewna.

Chemia budowlana - Fot. Dremel
Fot. Dremel
Krok 2
Wygładź krawędzie cięcia, używając narzędzia wielofunkcyjnego Dremel 200 Series wyposażonego w trzpień SpeedClic (SC402) i tarczę ścierną SpeedClic o ziarnistości zgrubnej/średniej (511s) lub drobnej (512s) w zależności od potrzeb (tak, jak to pokazano na zdjęciu).

Następnie wywierć otwory o średnicy nieco większej od średnicy sznurka w górnej części motyli, używając narzędzia wielofunkcyjnego Dremel 200 Series wyposażonego w uchwyt uniwersalny Dremel i odpowiednie wiertło z zestawu precyzyjnych wierteł (628).

Chemia budowlana - Fot. Dremel
Fot. Dremel
Krok 3
Pomaluj motyle farbami w żywych kolorach i pozostaw je do wyschnięcia. Jeśli chcesz, aby miały jeszcze bardziej finezyjne wzory, użyj pisaka do embossingu do narysowania i wypełnienia niektórych z pomalowanych obszarów a następni posyp je pudrem do embossingu.

Strząśnij nadmiar pudru z motyla, a pozostały podgrzej, używając palnika Dremel Versatip z końcówką do usuwania farby. Pozostałe obszary motyli ozdób używając palnika Dremel Versatip z nożem do wypalania drewna.

Chemia budowlana - Fot. Dremel
Fot. Dremel
Krok 4
Połącz ze sobą motyle za pomocą sznurka i zrób pętlę do zawieszenia ozdoby nad największym z motyli. Na sznurek pod najmniejszym motylem nawlecz kilka paciorków i zabezpiecz je supłem.

Zawieś gotowy projekt w wybranym miejscu i ciesz się wspomnieniami lata przez cały rok.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl