Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Jak zrobić prosty namiot dla dzieci

Chemia budowlana - Jak zrobić prosty namiot dla dzieci

Składany namiot w klimacie Safari zapewni im przytulne schronienie w miejskiej dżungli. A gdy znów zaświeci słońce i będzie można wyjść na dwór - w ciągu kilku sekund schowasz go w szafie.

Do stworzenia namiotu potrzebujesz:
4 listew z drewna sosnowego o wymiarach 120 cm x 4,4 cm x 2,4 cm
1 listwę z drewna sosnowego o wymiarach 110 cm x 4,4 cm x 2,4 cm
1 listwę z drewna sosnowego o wymiarach 105 cm x 4,4 cm x 2,4 cm
1 pręt z drewna sosnowego o wymiarach 120 cm x 2,2 cm
kolorowej tkaniny w wybranym przez siebie wzorze (o wymiarze 250 cm x 120 cm)
8 wkrętów do drewna (4 mm x 40 mm)
zszywacza PTK 14 EDT
akumulatorowej wkrętarki IXO V z adapterem tnącym Cutter
akumulatorowej wiertarko-wkrętarki PSR 14.4 LI-2.


Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 1.
Kup w sklepie odpowiednio przycięte drewniane listwy i pręt. Listwy o długości
1,2 m zostaną wykorzystane do stworzenia boków namiotu, a dwie krótsze posłużą do wykonania podłogi.

Wskazówka: Aby uchronić się przed nieprzyjemnymi drzazgami podczas pracy lub zabawy zalecamy użycie do przygotowania namiotu jak najbardziej gładkiego drewna.

Do wykonania pierwszego kroku będzie Ci potrzebna wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, np. PSR 14.4 LI-2 marki Bosch. Za pomocą wiertła Forstner wywierć otwory o średnicy 2,2 cm we wszystkich czterech listwach bocznych na wysokości 1,1 m. Następnie ułóż jedną listwę na drugiej i złącz je drewnianym prętem. To samo zrób z dwiema pozostałymi listwami.

Uwaga: Drewniany pręt musi być idealnie dopasowany do otworów,
żeby konstrukcja się nie chwiała.
Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch

Następnie połącz końce dwóch listew wewnętrznych z krótszą listwą podłogową (o długości 1,05 m). Do wykonania zewnętrznej strony użyj dłuższej, 1,1-metrowej listwy podłogowej. Połącz ze sobą wszystkie listwy za pomocą wkrętów do drewna. Dzięki takiej konstrukcji namiot można w łatwy sposób złożyć do przechowania.

Krok 2.
Wybierz odpowiednią tkaninę. Zastanawiasz się jaki wzór będzie najlepszy? Pustynny kamuflaż, białe słonie czy jaskrawe kolory dżungli? Pamiętaj, wybór właściwego materiału jest podstawą udanych zabaw.
Następnie przytnij wybrany materiał w taki sposób, aby był on o 10 cm dłuższy od ramy. Możesz to zrobić w prosty sposób używając akumulatorowej wkrętarki z adapterem tnącym, np. IXO V dostępnej w ofercie Bosch. Sugerujemy wybrać mocny, antypoślizgowy materiał.
Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 3.
Postaw namiot rozstawiając na odpowiednią szerokość listwy podłogowe. Jeśli zamierzasz bawić się w nim razem z dziećmi, wejście powinno być nieco szersze.
Rozłóż przycięty materiał na drewnianej konstrukcji i go wygładź. Następnie owiń nim dolne końce listew podłogowych od zewnątrz do wewnątrz.
Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 4.
Mocno przytwierdź materiał po wewnętrznej stronie listwy podłogowej za pomocą zszywacza, np. PTK 14 EDT marki Bosch. Aby mieć pewność, że tkanina jest solidnie zamocowana możesz ją również przymocować do listew bocznych.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl