Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Porady Kärcher: Gruntowne sprzątanie całego domu

Chemia budowlana - Fot. Kärcher
Fot. Kärcher

Rada 1
Kobiety w ciąży powinny zwolnić tempo i znaleźć czas dla siebie, a przede wszystkim na odpoczynek. Panie, które normalnie mają w zwyczaju sprzątać cały dom od podłogi po sufit, i to w jeden dzień, teraz powinny te prace rozłożyć na kilka dni, a niektóre zajęcia domowe wykonywać inaczej niż zazwyczaj (np. prasować siedząc). Ważne jest również robienie przerw w trakcie sprzątania. Dlatego trzeba na prace domowe zarezerwować sobie odpowiednio dużo czasu tak, by męczące zajęcia przeplatały się porami odpoczynku. Warto również skorzystać z pomocnych urządzeń, które niesamowicie ułatwiają najbardziej nużące prace porządkowe, np. mycie okien. Bez wysiłku i w krótkim czasie okna, lustra i inne powierzchnie szklane w domu kobieta w ciąży wyczyści używając myjki do okien Kärcher WV2.
Chemia budowlana - Fot. Kärcher
Fot. Kärcher
Chemia budowlana - Fot. Kärcher
Fot. Kärcher

Rada 2
Dźwiganie i przenoszenie cięższych przedmiotów (nawet te ważące 5 kg są za ciężkie) jest w ciąży niewskazane. Na wczesnym etapie ciąży przenoszenie, przesuwanie czy podnoszenie takich przedmiotów może doprowadzić co najwyżej do bólu pleców, ale w kolejnych miesiącach może być przyczyną przedwczesnego porodu. Dlatego należy pamiętać, aby np. nie napełniać całego kosza na bieliznę, a plany zakupowe rozłożyć na raty. Zajęcia takie jak przesuwanie mebli w pokoju upragnionego dziecka w ogóle nie mogą być wykonywane przez kobiety ciężarne.
Chemia budowlana - Fot. Kärcher
Fot. Kärcher
Chemia budowlana - Fot. Kärcher
Fot. Kärcher

Rada 3
W tym okresie trzeba być także ostrożną w stosowaniu chemicznych środków czyszczących. Aby zminimalizować ryzyko wdychania chemikaliów, sprzątać należy przy otwartym oknie, a środek czyszczący nanosić na ściereczkę, a nie bezpośrednio na czyszczony przedmiot. Problem chemii w pracach porządkowych można rozwiązać jednak całkowicie, używając w sprzątaniu domu odpowiedniego sprzętu - parownicy czyszczącej skutecznie, a bez użycia jakichkolwiek detergentów. Najmniejsza i najlżejsza z parownic oferowanych przez Kärcher o symbolu SC1 pozwoli wyczyścić wszystkie wodoodporne powierzchnie jedynie za pomocą gorącej pary pod ciśnieniem. Czyli dom, na powitanie malutkiego dziecka, będzie naprawdę higienicznie czysty!

Chemia budowlana - Fot. Kärcher
Fot. Kärcher
Rada 4
W miarę rozwoju ciąży koordynacja ruchowa może stanowić problem i wszystkie prace związane z wchodzeniem na drabinę czy stołek lepiej pozostawić bliskim. Bywa jednak, ze nie jest to możliwe i wówczas pomocą jest znów sprzęt czyszczący z odpowiednim wyposażeniem. Specjalna przedłużka do myjki WV 2 pozwoli uporać się z myciem wysokich przeszkleń lub okien połaciowych bezpośrednio z poziomu podłogi.

Czas oczekiwania na dziecko to okres, w którym kobiety powinny szczególnie zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Dlatego tak ważny jest właściwy podział zadań wśród domowników, ale i odpowiednie wyposażenie sprzętowe. To wszystko razem pozwoli właściwie przygotować dom na pojawienie się nowego członka rodziny.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl