Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Super pomysł na pokój dziecka

Chemia budowlana - Fot. Dulux
Fot. Dulux

Jeśli Twoje dziecko uwielbia kolorowe stworki a w szczególności postacie z bajek, przemień jego pokój w magiczną krainę.

Co będzie potrzebne:
- wałek malarski,
- mały wałek malarski,
- pędzel,
- kuwetę,
- karton lub kilka kartek papieru,
- linijkę,
- nożyczki,
- sznurek,
- 2 ołówki,
- taśmę malarską,
- farby Dulux EasyCare.


Chemia budowlana - Fot. Dulux
Fot. Dulux

Krok 1
Malowanie zaczynamy od tła. Pomaluj całą powierzchnię ściany za pomocą wałka malarskiego w kolorze Bezbłędny Błękit z Dulux EasyCare. Po nałożeniu pierwszej warstwy farby, odczekaj 2 godziny. Po wyschnięciu nałóż kolejną warstwę. Zieloną farbą pomaluj trawę na ścianie w pokoju dziecka.
Chemia budowlana - Fot. Dulux
Fot. Dulux

Krok 2
Po wyschnięciu farby, przyklej w dolnej części ściany fragmenty taśmy malarskiej, aby tworzyły kontur rozwianej, bujnej trawy. Trawę - od taśmy do podłogi pomaluj za pomocą farby Dulux EasyCare Zieleń pod Ochroną. Taśmą malarską wyklej kontury drzewa w pokoju trolla.
Chemia budowlana - Fot. Dulux
Fot. Dulux

Krok 3
W kolejnym kroku, tworzymy ramy pnia drzewa, za pomocą taśmy malarskiej. Następnie, pomaluj pień farbą Dulux EasyCare Twardy Orzech. Za pomocą sznurka i ołówka narysuj okręgi korony drzewa w pokoju troli.
Chemia budowlana - Fot. Dulux
Fot. Dulux

Krok 4
Na koronę drzewa będą składać się kolorowe okręgi, które nadadzą drzewu magiczny charakter. Za pomocą linijki lub miarki, odmierz długości sznurka odpowiadających różnych wielkości okręgów, które utworzą koronę drzewa. Zakręć krańce sznurka na ołówkach. Następnie przytrzymaj jeden ołówek w środku okręgu, a drugim obrysuj linię okręgu, tak aby okrąg stykał się z pniem drzewa. Kolorowymi farbami pomaluj koronę drzewa w pokoju dziecka.
Chemia budowlana - Fot. Dulux
Fot. Dulux

Krok 5
Za pomocą kolorowych farb i pędzelka, pomaluj wnętrze okręgów korony drzewa. Polecamy kolory Dulux EasyCare: Zieleń Pod Ochroną, Niezmienny Amarant, Serce Tybetu. W baśniowym pokoju nie może zabraknąć głównych bohaterów - trolli. Namaluj wystające z trawy czupryny ulubionych postaci.
Chemia budowlana - Fot. Dulux
Fot. Dulux

Krok 6
Ostatni, najważniejszy krok to malowanie głównych bohaterów bajki Trolle. Wytnij z kartki papieru lub kartonu fryzury Trolli. Rama wyciętych włosów, posłuży jako szablon do malowania. Przyklej za pomocą taśmy malarskiej szablon włosów Trolla do trawy tak, aby sprawić wrażenie ukrywającego się stworka. Wnętrze pomaluj wybranym kolorem. Ukryj tyle Trolli, na ile pozwoli długość ścian w pokoju dziecka. Stwórz swojemu dziecku pokój inspirowany filmem Trolle.

Krok 7
Gotowe!

Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl