Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Oryginalne sposoby na przygotowanie domowej biblioteczki

Chemia budowlana - Fot. Vidaron
Fot. Vidaron
Chemia budowlana - Fot. Vidaron
Fot. Vidaron

Oryginalny i funkcjonalny
Późne lato to okres intensywnych zbiorów owoców, do których wykorzystuje się zwykłe skrzynki z drewna, mogące posłużyć później jako nietuzinkowy „pojemnik” na książki. Zrobienie takiej nieszablonowej biblioteczki jest proste – wystarczy tylko odpowiednio zabezpieczyć i udekorować skrzynkę. Na rynku dostępne są specjalne produkty, którymi pomalujemy drewno. Możemy to zrobić np. za pomocą Lakierobejcy Dekoracyjno-Ochronnej Super Wydajnej VDARON. - Dzięki specjalnej formule, aplikacja produktu jest bardzo prosta. Tworzy on na malowanej powierzchni transparentne, elastyczne powłoki o modnym, satynowym połysku – mówi Dariusz Wróbel, Specjalista ds. Szkoleń VIDARON. Wyrób chroni ponadto drewno przed działaniem warunków atmosferycznych i promieniowania UV.

Przed malowaniem drewno musi być suche, czyste i odtłuszczone. Należy oszlifować je papierem ściernym lub szlifierką, a później odpylić. Lakierobejcę nakładamy równomiernie, pędzlem lub tamponem, na całą powierzchnię, w minimum 2-3 warstwach. Kolejne warstwy aplikuje się w co najmniej 12-godzinnych odstępach, stosując szlifowanie międzywarstwowe, zgodnie z zaleceniami producenta. Ostatni krok to zamocowanie skrzynki w wybranym miejscu, do czego potrzebne będą wkręty oraz wiertarko-wkrętarka. Gotową półkę można umieścić na ścianie w pionie lub poziomie, postawić na podłodze lub też wsunąć pod łóżko.
Chemia budowlana - Fot. Vidaron
Fot. Vidaron
Chemia budowlana - Fot. Vidaron
Fot. Vidaron

Odpowiednia ekspozycja
Nieprzypadkowo książkowe bestsellery najbardziej rzucają się w oczy podczas spacerów po księgarniach, gdyż są mocno eksponowane na sklepowych półkach. Podobny zabieg możemy zastosować wobec wybranych lektur. Ciekawym pomysłem może być stworzenie designerskiego stojaka, zrobionego z drewnianej sklejki o grubości 10 mm, którą zakupić można w markecie budowlanym. Jej wykonanie jest trochę bardziej czasochłonne niż w przypadku półki ze skrzynki po owocach, ale efekt z pewnością będzie bardzo ciekawy. Na początku musimy wybrać wymiary sklejek, a następnie poprosić pracownika marketu o ich przycięcie lub też przyciąć je samodzielnie. Później należy ułożyć sklejki pionowo w wybranej przez nas kolejności, tak by pasowały do wymiarów książek oraz połączyć je klejem do drewna. Kolejny krok to odpylenie powierzchni, a efekt końcowy uzyskamy po użyciu Oleju do drewna VIDARON, dostępnego w wersji bezbarwnej oraz 4 gotowych kolorach. Zapewni stojakowi szlachetny wygląd i ochronę. – Produkt zawiera naturalny wosk, który jest składnikiem pielęgnującym i chroniącym drewno. Stojak na książki może zostać wykonany zarówno z drewna europejskiego, jak i egzotycznego. Olejowanie należy przeprowadzać zgodnie z wytycznymi umieszczonymi na opakowaniu wyrobu – wyjaśnia Dariusz Wróbel.
Chemia budowlana - Fot. Vidaron
Fot. Vidaron
Chemia budowlana - Fot. Vidaron
Fot. Vidaron

Jesienne, ponure dni zbliżają się nieubłaganie. Już wcześniej można rozpocząć przygotowania, mogące wprawiać nas w lepszy nastrój. Wejście w świat fascynujących powieści, romantycznych historii miłosnych czy biografii sprawi, że nie będziemy tak bardzo tęsknić za ciepłymi, letnimi wieczorami. Zadbajmy o to, by książki nie tylko pasjonowały nas swoją treścią, ale by równie dobrze prezentowały się na wykonanej własnoręcznie półce czy stojaku.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl