Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Jak samemu zrobić kalendarz adwentowy? - wyjątkowa dekoracja okienna

Co będzie potrzebne:
- kolorowe arkusze brystolu,
- sznurek,
- samoprzylepne haczyki,
- klipsy do papieru,
- klej,
- ołówek,
- nożyczki,
- dalmierz lub metrówka.


Krok 1
Zmierz szerokość okna, na którym będzie Twoja dekoracja i potnij sznurek na odpowiednio długie kawałki. Możesz zrobić to “na oko”, metrówką lub dalmierzem.
Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch
Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 2
Pamiętaj, żeby po zmierzeniu okna, założyć więcej sznurka, np. dodatkowe 10 cm z każdej strony – na obu końcach zrobimy pętelki, do zaczepienia sznurka.

Krok 3
Wytnij potrzebne odcinki sznurka i zrób pętelki na końcach. Po obu stronach okna zamocuj samoprzylepne haczyki i zawieś na nich sznurki.
Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 4
Masz już „ramę” swojej dekoracji, teraz będziemy ją wypełniać „treścią”. To doskonała okazja do wspólnej zabawy dla całej rodziny! Na sznurkach możesz po prostu przyczepić samodzielnie zrobione obrazki, np. namalowane przez Twoje pociechy kartki kalendarza adwentowego, malunki czy zdjęcia. Możecie też narysować i powycinać szablony domku – płaskie lub trójwymiarowe. Jeśli zrobisz je trójwymiarowo, w środku będzie można ukryć drobne niespodzianki czy prezenty na każdy dzień. Jeśli masz dzieci, z pewnością będą zachwycone, jeśli do poszczególnych “domków” włożysz drobne słodycze czy inne niespodzianki, np. sentencje czy życzenia na każdy dzień. Możesz dodatkowo ozdobić domki wstążkami, kokardami, naklejkami, brokatem. Jeśli Twój projekt jest kalendarzem, możesz na każdym domku umieścić numer dnia.

Krok 5
Domki przymocuj do sznurków klipsami do papieru. Dzięki temu Twoje maluchy będą mogły co rano zdjąć jeden domek, zobaczyć, jaką niespodziankę kryje i odwiesić z powrotem. W nowym roku możesz zamienić okienny kalendarz na tablicę informacyjną dla Twojej rodziny lub poprzyczepiać noworoczne postanowienia.

Krok 6
GOTOWE!Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl