Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Świąteczna dekoracja na drzwi

Chemia budowlana - Fot. Dremel
Fot. Dremel
Krok 1
Do zrobienia tej oryginalnej dekoracji będą Ci potrzebne pomalowane na biało gałązki. Możesz takie kupić lub uzbierać i samodzielnie pomalować farbą w aerozolu. Zwiąż je i ostrożnie wygnij, tworząc wieniec. Całość owiń w dyskretny sposób drutem, robiąc równe odstępy między pętlami.

Krok 2
Za pomocą ekierki i ołówka narysuj na cienkiej deseczce gwiazdę. Jak to zrobić? Wystarczy narysować trójkąt równoramienny, a na nim drugi, identyczny trójkąt umieszczony odwrotnie. Każdy kąt takiego trójkąta ma 60°. Nanieś na siebie dwa trójkąty równoboczne. Skieruj wierzchołek pierwszego trójkąta ku górze a drugiego w dół.

Krok 3
Z nałożenia dwóch trójkątów powstanie heksagram, czyli gwiazda sześcioramienna. Kolejny etap to wycięcie gwiazdy. Użyj narzędzia wielofunkcyjnego Dremel® 4200 oraz tarczy do cięcia drewna EZ Speedclic SC 544 do wycięcia gwiazdy według zaznaczonych konturów.
Chemia budowlana - Fot. Dremel
Fot. Dremel
Chemia budowlana - Fot. Dremel
Fot. Dremel

Krok 4
Zamień teraz tarczę do cięcia na wiertło o średnicy 6 mm (636). Dzięki systemowi szybkiej wymiany osprzętu EZ Change nie potrzebujesz do tego żadnego klucza. Pomiędzy dwoma ramionami gwiazdy wywierć otwór, który będzie potrzebny do przytwierdzenia gwiazdy do dekoracji.
Chemia budowlana - Fot. Dremel
Fot. Dremel
Chemia budowlana - Fot. Dremel
Fot. Dremel

Krok 5
Pomaluj gwiazdę z obydwu stron czerwoną farbą w aerozolu. Napisz na niej świąteczne życzenia, np. Wesołych Świąt. Przez wywiercony otwór przewlecz wstążkę o odpowiedniej długości, aby zawiesić gwiazdę pośrodku dekoracji.

Krok 6
Za pomocą pistoletu do klejenia oraz kleju w sztyfcie wykonaj ostatnie zdobienia, przyklejając miniaturowe bombki w równych odstępach. Poczekaj, aż klej wystygnie i zawieś wieniec z gwiazdą umieszczoną pośrodku.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl