Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Jak samemu wykonać modny regał na buty lub gazety?

Co będzie potrzebne:
- silikonowe paski lub taśmy rozciągane na długość ok. 90 cm (można je zamówić np. w internecie) z uchwytami do mocowania,
- wkręty i kołki rozporowe,
- ołówek,
- laser krzyżowy ze statywem i tarczą celowniczą,
- detektor do wykrywania w ścianie przewodów pod napięciem oraz obiektów metalowych,
- akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa,
- odpowiednie wiertło,
- końcówka wkręcająca.


Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. BoschChemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch
KROK 1
Przed rozpoczęciem prac należy sprawdzić, czy w wybranym miejscu w ścianie nie znajdują się obiekty metalowe lub przewody pod napięciem. Zrobisz to za pomocą cyfrowego detektora. Jeśli jego dioda zaświeci się na zielono, możesz rozpocząć wiercenie otworów.

KROK 2
Zaznaczamy miejsca wiercenia otworów dla uchwytów pierwszego z trzech silikonowych pasków. Do rozmieszczenia uchwytów warto wykorzystać laser krzyżowy. Zamocuj laser na statywie i wyrównaj jego pozycję, zachowując kąt prosty względem ściany. Środek krzyża laserowego powinien być umieszczony w miejscu, gdzie później znajdzie się lewy koniec górnego uchwytu silikonowego. Skorzystaj z tarczy celowniczej: jeżeli pionowa linia lasera biegnie dokładnie przez jej obydwie czerwone kreski, możemy mieć pewność, że wszystkie odcinki zaznaczone na laserowych osiach mają taką samą długość.

Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch
KROK 3
Oznaczenia na poziomej linii laserowej pomogą w ustaleniu odległości pomiędzy otworami mocowań dla pasków. Odsuń laser od ściany na tyle, aby pięć oznaczeń na jego poziomej linii odpowiadało 90 cm.

Wskazówka: przy pierwszym i piątym znaczniku należy oznaczyć na ścianie miejsce wiercenia.

KROK 4
Przy pomocy akumulatorowej wiertarko-wkrętarki udarowej, wyposażonej w odpowiednie wiertło, wywierć otwory w zaznaczonych miejscach a następnie umieść w nich kołki rozporowe.

Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch
KROK 5
Następnie zamocuj załączone do pasków uchwyty i zawieś na nich paski. Pierwszy poziom jest już gotowy.

KROK 6
Wszystkie trzy silikonowe paski powinny być rozmieszczone w równej odległości od siebie.

Skorzystaj z oznaczeń na pionowej linii laserowej i np. ołówkiem zaznacz przy co drugim kreskę, wyznaczając miejsce wiercenia lewych otworów do zamocowania dwóch pozostałych listew.

KROK 7
Teraz kolej na otwory po prawej stronie: obniż laser na statywie, aby środek obu jego osi znalazł się w miejscu zaznaczonego właśnie lewego otworu do zamocowania środkowego uchwytu.

Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch
KROK 8
Następnie postępując tak jak przy pierwszym poziomie regału, wyznacz miejsce wiercenia dla drugiego otworu mocowania każdego silikonowego paska.

KROK 9
Zamocuj paski na uchwytach – Twój modny regał na buty i gazety jest gotowy!Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl