Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Jak samemu zrobić murowaną ścianę dekoracyjną?

Chemia budowlana - Fot. Elastolith Polska
Fot. Elastolith Polska

Klinkier mineralny to jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie pozwalające w łatwy i szybki sposób idealnie odwzorować murowaną ścianę we wnętrzach oraz na elewacji budynku. Wytwarzany jest z ponad 300 rodzajów wyselekcjonowanych piasków kwarcowych, które stanowią ponad 93% zawartości każdej płytki. Ręczna produkcja klinkierów daje gwarancję unikalności i dbałości o najdrobniejszy szczegół i sprawia, że idealnie odzwierciedlają one oryginalny mur.

Chemia budowlana - Fot. Elastolith Polska
Fot. Elastolith Polska

System zaprojektowany został tak, aby maksymalnie uprościć proces montażu. Po pierwsze, wszystkie materiały jakich potrzebujemy to jedynie mineralne płytki klinkierowe i klej. Produkt nie wymaga dodatkowej fugi, ponieważ jej rolę pełni klej montażowy. Dzięki swojej elastyczności płytki klinkierowe wyginają się, możemy je zatem stosować także na narożach. Klinkier mineralny posiada nasiąkliwość na poziomie 2% oraz jest całkowicie mrozoodporny, a przez to nie wymaga dodatkowego impregnowania – niezależnie od tego, czy stosujemy go na zewnątrz czy wewnątrz budynku. Stworzenie wspaniałej aranżacji przy użyciu klinkieru mineralnego to jedynie pięć prostych kroków, które z powodzeniem wykonamy sami, bez konieczności wynajmowania fachowców i kupowania drogiego sprzętu – wystarczą podstawowe narzędzia, które każdy z nas ma w domu. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań montaż produktu firmy odbywa się od góry do dołu. Takie rozwiązanie pozwoli nam uniknąć czasochłonnego czyszczenia zabrudzonych klejem czy fugą powierzchni klinkieru.

Chemia budowlana - Fot. Elastolith Polska
Fot. Elastolith Polska
Chemia budowlana - Fot. Elastolith Polska
Fot. Elastolith Polska

Kilka prostych kroków do nowego wnętrza
Montaż mineralnego klinkieru jest niezwykle prosty i bez większego wysiłku poradzi sobie z nim każdy – nawet osoby, które nie mają doświadczenia w pracach remontowych i budowlanych. Do stworzenia ściany, która ożywi nasze wnętrze i wprowadzi do niego niepowtarzalny klimat potrzebujemy jedynie trzech podstawowych narzędzi – pacy ząbkowanej, pędzelka oraz nożyczek lub nożyka. Przydatne, ale nie konieczne, będą również sznurek do zaznaczania poziomu, ołówek, metrówka oraz poziomnica.

Chemia budowlana - Fot. Elastolith Polska
Fot. Elastolith Polska
Chemia budowlana - Fot. Elastolith Polska
Fot. Elastolith Polska

Pierwszym krokiem jest rozprowadzenie kleju pacą na powierzchnię ok. 1m2. Grubość warstwy powinna wynosić 2mm. Klej oferowany przez firmę jest jednocześnie fugą i dostępny jest w pięciu kolorach dopasowanych do klinkierów. Następnie należy przycisnąć płytkę do świeżego, wilgotnego kleju - dokładnie na całej jej powierzchni. Odstępy między poszczególnymi płytkami powinny wynosić pomiędzy 12 a 14 mm. Płytki można bez problemu dociąć nożyczkami lub nożykiem do tapet pod potrzebny nam wymiar, a pozostałe po cięciu skrawki wykorzystać przy dalszym montażu. Z klinkierem mineralnym możemy z łatwością wykończyć narożniki – płytki są elastyczne co daje możliwość wygięcia ich pod odpowiednim kątem. W przypadku pracy niskiej temperaturze płytkę należy przez gięciem ogrzać w dłoniach, aby zapobiec jego kruszeniu lub złamaniu.

Chemia budowlana - Fot. Elastolith Polska
Fot. Elastolith Polska

Ostatnim krokiem jest wygładzenie kleju pomiędzy kafelkami. Posłuży nad do tego wilgotny, płaski, 12-milimetrowy pędzel, którym powinniśmy starannie rozprowadzić masę na krawędziach płytek. Dzięki temu zapobiegniemy przenikaniu wilgoci pomiędzy masę montażową a klinkier, co mogłoby zmniejszyć trwałość ściany.

Po wykonaniu tych czynności wystarczy poczekać, aż klej wyschnie i możemy cieszyć się nową ścianą, która ożywi nasze wnętrze i nada mu niepowtarzalny charakter.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl