Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Miniaturowy ogród w donicy – zrób to sam

Chemia budowlana - Fot. Gardena
Fot. Gardena
Pierwsze kroki
Stworzenie własnego ogródka w wersji mini nie jest trudne. Ważną rolę odgrywa kreatywność. Kompozycje kwiatowe możemy umieścić w donicy, skrzyni czy w wiklinowym koszu. Niezależnie gdzie będą się znajdować ożywią pomieszczenie, w którym się znajdują. Z kolei My będziemy podziwiać z bliska jak rośliny kwitną i rozwijają się. Następnym krokiem jest przygotowanie podłoża. Wysypujemy do niego warstwę kamyków lub gruzu, którą zasypujemy ziemią ogrodową. Kierując się wyborem odpowiedniego miejsca, zwróćmy uwagę na preferencje roślin. Rośliny lubiące światło słoneczne powinny być ustawione po południowej stronie balkonu, a w przypadku pomieszczenia przy oknie.

Sadzenie
Kolejnym krokiem jest sadzenie roślin. Należy pamiętać, żeby najwyższe gatunki umieszczać w środku naczynia, a niższe bliżej krawędzi. Tutaj bardzo dobrze sprawdzą się specjalne rękawice ogrodowe, które idealnie nadają się do sadzenia. Gwarantują dobrą przyczepność chwytania roślin oraz optymalny komfort użytkowania. Najwyższa jakość materiału, starannie wykonane palce oraz właściwe wykończenie kciuka gwarantują idealnie dopasowaną rękawice do kształtu dłoni. Nieodpowiednio dobrane rękawice mogą nie tylko narazić rośliny na zniszczenie, ale również mogą krępować nasze ruchy.
Chemia budowlana - Fot. Gardena
Fot. Gardena

Pielęgnacja w wersji mini
O miniaturowy ogródek łatwo zadbać ze względu na to, że jest niewielki. Należy pamiętać, żeby podlewać go regularnie, w sposób umiarkowany i sprawdzać wilgotność podłoża. Ponadto trzeba kontrolować zdrowotność roślin i w razie potrzeby dosypać do podłoża trochę nawozu mineralnego.

Chemia budowlana - Fot. Gardena
Fot. Gardena
Pamiętajmy, że odpowiednie umiejscowienie donic i skrzyni pełni bardzo ważną rolę podczas wietrznych dni. Rośliny należy podlewać, aby dostarczyć im niezbędnej do życia wody. Podczas dłuższej nieobecności w domu warto zaopatrzyć się w automatyczną konewkę.

Automatyczne konewki będą się same włączały i wyłączały. Ponadto, po dokupieniu czujnika wilgotność, konewka jest w stanie dostosować swoją pracę do zmieniających się warunków atmosferycznych i idealnie nawodni nasze rośliny - powiedział Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.

Automatyczna konewka umożliwia nawadnianie maksymalnie do 36 roślin doniczkowych. Jest idealnym rozwiązaniem dla urlopowiczów. Wyposażona jest w zestaw obejmujący pompę, węże, rozdzielniki wody oraz transformator z wbudowanym sterownikiem czasowym. Ponadto posiada hermetycznie zamknięty transformator niskiego napięcia, dzięki czemu może być bezpiecznie stosowana zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz.



Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl