Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Jak samodzielnie wykonać kwietnik?

Do wykonania dwóch oryginalnych kwietników potrzebne będą: 24 listewki (16 sztuk o długości 11 cm oraz 8 sztuk o długości 9 cm), klej na gorąco, gąbka ścierna, metalowe uchwyty, gwoździe, kuweta oraz pędzel i wybrany kolor emalii akrylowej do drewna i metalu, np. Śnieżka Moje Deko.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Przygotowanie
Na początek, za pomocą gąbki ściernej należy przetrzeć dokładnie każdą listewkę – dzięki temu, drewno pozbawione zostanie wszelkich nierówności oraz drzazg. Kolejny krok to złożenie czterech kwadratów. Na każdy powinny przypadać dwa dłuższe i dwa krótsze elementy. Łączenie ich następuje za pomocą kleju na gorąco. Do dwóch dłuższych listewek dodajemy mocowanie, dzięki któremu będzie można zaczepić kwietniki na ścianie. Przygotowane podstawy należy połączyć ze sobą za pomocą czterech dłuższych listewek, również z użyciem kleju na gorąco. Sześciany foremne odstawiamy do czasu, aż klej wyschnie – koniecznie zapoznając się wcześniej z instrukcją producenta podaną na opakowaniu (w zależności od produktu, czas schnięcia może być różny).

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka
Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Dekoracja
Po złożeniu kwietnika możemy przystąpić do jego dekoracji. Kolor emalii wybieramy zgodnie z własnymi upodobaniami i kolorystyką wnętrza, w którym ozdoba ma zostać ustawiona. Najbardziej uniwersalną barwą jest biel, to także kolor charakterystyczny dla stylu skandynawskiego. Decydując się na konkretny odcień weźmy pod uwagę również konwencję pomieszczenia. Na ścianach błękitnych oprócz bieli, dobrze będą wyglądać pastelowe odcienie fioletu, różu czy żółci, na tle szarych ścian – biele, beże czy barwy oliwkowe, czerwonym zaś elegancji dodadzą czarne ozdoby. Wybrany kolor emalii, zanim zostanie wlany do kuwety, należy dokładnie wymieszać. Za pomocą pędzla malujemy drewniane elementy kwietnika, pamiętając szczególnie o miejscach łączenia listewek. – Do pomalowania kwietnika doskonale nadaje się Śnieżka Moje Deko. To produkt bardzo łatwy w aplikacji, ma łagodny zapach, szybko schnie i doskonale kryje. Jest też bezpieczny dla dzieci, dlatego do majsterkowania można zaprosić również młodszych domowników – mówi Anna Szymaszek, specjalista ds. PR-u Produktowego w FFiL Śnieżka SA.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Wybór roślin
Gdy farba wyschnie, kwietnik mocujemy do ściany i wstawiamy doniczki z kwiatami. Kwiaty to dobry dodatek dla domu – dodają wnętrzu ciepła i niepowtarzalnego charakteru. Rozważmy wcześniej rodzaj rośliny – paprotka oprócz urokliwego wyglądu zapewni również odpowiednią wilgoć, lawenda otuli przyjemnym zapachem. Jeśli kwietnik planujemy umieścić w kuchni, możemy pokusić się o różnego rodzaju zioła, które pełnią funkcję dekoracyjną i doskonale nadają się do przyrządzania rozmaitych dań.

Przygotowanie wyjątkowego kwietnika nie zajmuje dużo czasu. To również świetna zabawa i doskonała ozdoba pomieszczeń. Nawet gdy za jakiś czas zmienimy wystrój wnętrza, kwietnik będziemy mogli z łatwością przemalować i ustawić w innym, bardziej dogodnym miejscu. Odpowiednio dobrane rośliny zadbają o nasze samopoczucie.



Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl