Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Jak samemu wykonać drewniana kuchenkę dla dziecka?

Co będzie potrzebne:
- drewnianej szafki nocnej lub komódki o wymiarach ok. 55 cm wysokości, 45 cm długości i 35 cm szerokości,
- 3 desek o wymiarach ok. 40 cm długości x 10 cm szerokości,
- 5 drewnianych gałek,
- białej i czarnej farby akrylowej odpowiedniej dla dzieci,
- 4 korkowych podkładek,
- kawałka pleksi o wymiarach ok. 30x30 cm,
- ok. 12 wkrętów do drewna o średnicy 3,5 mm.
narzędzi:
- akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Bosch PSR 18 LI-2,
- wyrzynarki akumulatorowej Bosch PST 18 LI,
- narzędzia do klejenia na gorąco Bosch GluePen,
- opcjonalnie: systemu natryskowego do malowania Bosch PFS 3000-2 i szlifierki uniwersalnej, np. Bosch PSM Primo.

Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 1.
Rozłóż swoją szafkę na części. Jeśli jest potrzeba, usuń z niej stary lakier lub farbę przy pomocy szlifierki, np. Bosch PSM Primo. Następnie pomaluj szafkę i wszystkie zdemontowane elementy białą farbą akrylową. Możesz użyć do tego systemu natryskowego Bosch PFS 3000-2. Pamiętaj, aby przed malowaniem zabezpieczyć meble i podłogę przed farbą, np. starymi gazetami. Następnie pomaluj drewniane gałki na czarno – będą stanowiły pokrętła zabawkowej kuchenki. Poczekaj, aż wszystkie elementy wyschną.
Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch
Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 2.
Drugi etap to stworzenie piekarnika. Jeśli Twoja szafka nocna ma w dolnej części uchylane drzwi, wystarczy, że wytniesz w nich wyrzynarką, np. Bosch PST 18 LI otwór na pleksi, aby powstało okienko piekarnika. Jeśli szafka składa się z kilku szuflad, zostaw tylko pierwszą od góry (jako miejsce na pokrętła kuchenki), a z kolejnych szuflad stwórz drewnianą ramę piekarnika. Przycinaj je przy użyciu wyrzynarki, a następnie – wyszlifuj ich krawędzie.
Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch
Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch

Używając wyrzynarki Bosch PST 18 LI przytnij także kawałek pleksi na wymiar swoich drzwiczek od piekarnika. Gdy rama i pleksi są gotowe, połącz elementy narzędziem do klejenia na gorąco Bosch GluePen. Aby drzwi od piekarnika się uchylały, przymocuj je do szafki przy pomocy zawiasów.
Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch
Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch

Krok 3.
Czas na dekorowanie kuchenki. Używając GluePena przyklej do kuchenki wszystkie elementy dekoracyjne: drewniane gałki imitujące pokrętła, haczyki na rękawicę czy fartuszek oraz korkowe podkładki na wierzch kuchenki - będą udawały palniki.

Chemia budowlana - Fot. Bosch
Fot. Bosch
Krok 4.
Stwórz górną ramę kuchenki, na której zawisną przybory kuchenne. Przy pomocy wkrętów i akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Bosch PSR 18 LI-2 połącz ze sobą deski i przymocuj gotową ramę do tylnej ściany kuchenki. Następnie wkręć kilka wkrętów do listwy nad palnikami – nie do końca, lecz tak, aby można było na nich zawiesić chochelki czy łopatki.

Krok 5.
Kuchenka jest gotowa!
Wyposaż ją jeszcze w zabawkowe garnki i patelnie, aby Twoja pociecha mogła od razu bawić się w szefa kuchni.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl