Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Samodzielny montaż bramy wjazdowej – to prostsze niż myślisz

Chemia budowlana - Fot. Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe
Fot. Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe
Wybór produktów ogrodzeniowych jest ogromny, obecnie istnieje też wiele możliwości indywidualnego kształtowania zarówno wyglądu ogrodzenia, jak i jego wymiarów. Choć takie propozycje znajdują swoich zwolenników, duża część inwestorów nie ma jasno sprecyzowanej wizji. Zależy im przede wszystkim na tym, aby ogrodzenie dobrze spełniało swoje funkcje, było estetyczne, solidne i trwałe, a przy tym nie kosztowało fortuny.

- Wbrew pozorom olbrzymi wachlarz możliwości niektórym osobom wcale nie ułatwia wyboru – mówi Monika Kamińska z Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe Śląsk. – Często klienci, którzy muszą ogrodzić działkę, chcą to po prostu zrobić szybko i za rozsądną cenę. Wielu z nich jest też zainteresowanych samodzielnym montażem. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzają się proste rozwiązania, takie jak System Uniwersalny. Jest to klasyczne ogrodzenie z wypełnieniem profilowym w kilku najbardziej typowych wymiarach.

Dzięki temu jest dostępne niemal od ręki i zdecydowanie tańsze. Co więcej, zostało zaprojektowane tak, by z jego instalacją poradził sobie nie tylko wykwalifikowany monter, ale nawet sam właściciel.

3 kroki do montażu bramy


Najbardziej skomplikowanym elementem ogrodzenia jest zwykle brama wjazdowa. Ekspert Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe przekonuje jednak, że zarówno model przesuwny, jak i dwuskrzydłowy z Systemu Uniwersalnego nie przysporzą problemów montażowych.

– Oprócz elementów głównych, czyli skrzydła i słupów, w zestawie można znaleźć wszystkie elementy jezdne bramy, zamek oraz komplet szpilek wraz z kotwą chemiczną - wyjaśnia Monika Kamińska. – Brama przesuwna składa się z 13 elementów, a dwuskrzydłowa ma jedynie skrzydła, słupy, zawiasy, zamek i rygiel. Nie trzeba mieć żadnych specjalnych narzędzi. Wystarczy szpadel, sznurek, poziomica, klucze płaskie i wkrętarka.

Instrukcja montażu przesuwanej Bramy Uniwersalnej mieści się na zaledwie 3 stronach i obejmuje 3 etapy: wykonanie bloku fundamentowego, rozmierzenie i zamocowanie szpilek toru jezdnego oraz posadowienie bramy na fundamencie.

– Prawidłowy fundament to podstawa sprawnego montażu bramy i jej dalszego bezproblemowego użytkowania – podkreśla specjalistka. – Najważniejsze, aby był równy i zrobiony tak, by jego górna część znajdowała się dokładnie na poziomie docelowego wjazdu na posesję. Jeśli stopa fundamentowa znajdzie się poniżej gruntu, będzie zatrzymywała się tam woda. Pamiętajmy, aby fundament bramy uwzględnić już na etapie planowania nawierzchni w ogrodzie i wykonać go przed ułożeniem bruku. Jego głębokość powinna wynosić co najmniej 800 mm, a szerokość 400 mm. Zamiast wylewać stopę, można skorzystać z gotowych prefabrykowanych fundamentów dostępnych w ramach Systemu Uniwersalnego.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl