Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Jak wybrać dobre drzwi zewnętrzne?

Chemia budowlana - Fot. MS więcej niż Okna
Fot. MS więcej niż Okna

Najbardziej reprezentacyjna część domu – strefa wejściowa – jeszcze do niedawna często była traktowana po macoszemu. Teraz jednak, coraz większa grupa inwestorów docenia jej rolę – zarówno tę czysto funkcjonalną, jak i dekoracyjną. W efekcie drzwi wejściowe przestały być jedynie przegrodą, a stały się wizytówką budynku. Staramy się, by były doskonale dopasowane do elewacji budynku, stolarki okiennej, schodów, podjazdu, furtki i ogrodzenia, lub też w przemyślany sposób z nimi kontrastowały wysuwając się na pierwszy plan. W tworzeniu wejścia z marzeń pomaga bogata oferta dostępnych rozwiązań – drzwi, ale również szeregu elementów uzupełniających. Co mamy do wyboru? Uwagę warto zwrócić na nowoczesne rozwiązania z aluminium.

Najwięcej możliwości oferują systemy drzwi panelowych np. MS Premium 86 marki MS więcej niż OKNA, które obejmują nie tylko same skrzydła, ale również takie elementy jak naświetla boczne i górne. Oferta paneli obejmuje niezliczoną liczbę kombinacji, rozmiarów i wariantów (np. płaskie i z frezami). Wśród nich znaleźć można modele w wielu różnych kolorach (cała paleta RAL) oraz powłokach drewnopodobnych, co pozwala dopasować je do elewacji, stolarki okiennej i otoczenia budynku.

Uwagę zwraca bardzo szeroka oferta przeszkleń – geometrycznych i fantazyjnych (ciepłe szyby zintegrowane ze szkłem piaskowym, przezroczystym lub ornamentowym do wyboru), które nadają drzwiom nietuzinkowego charakteru. Propozycją dla miłośników nowoczesnego wzornictwa są obrabiane laserowo, idealnie zlicowane z panelami aplikacje ze stali INOX. Uzupełnieniem oferty są oryginalne klamki i modne podchwyty, które mogą być podświetlane.

Co ważne, MS Premium 86 można łatwo zintegrować z systemami domów inteligentnych. Można je otwierać nie tylko w tradycyjny sposób, ale również za pomocą smartfona, czytnika linii papilarnych lub specjalnej klawiatury montowanej na skrzydle lub podchwycie.

- Konstrukcja drzwi bazuje na zaawansowanym technologicznie systemie termoizolowanych kształtowników aluminiowych MB86. Panele zbudowane są z materiałów wytrzymałych i odpornych na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu zapewniają skuteczną ochronę przed ucieczką ciepła, deszczem i wiatrem. – wyjaśnia Marcin Gryba z MS więcej niż OKNA.

OPINIA

Jak wybrać dobre drzwi?


Marcin Gryba, firma MS więcej niż OKNA:
Jeśli chodzi o właściwości użytkowe, pierwszorzędnym parametrem, który należy sprawdzić podczas poszukiwań drzwi idealnych jest współczynnik przenikania ciepła Ud. To on określa, czy dany model zabezpieczy nasz dom przed chłodem. Im jego wartość jest niższa, tym lepiej. Drugą wartością jest izolacja akustyczna wyrażona w Rw. Parametr ten określa, w jakim stopniu dane drzwi będą tłumić hałasy z ulicy i sąsiedztwa, i na ile w naszym domu będzie cicho. Trzecią kwestią, którą trzeba sprawdzić, jest klasa wodoszczelności i odporności na wiatr. Powie nam ona, czy i jak dane drzwi będą się sprawdzać podczas silnej wichury lub ulewnego deszczu. A przecież w ostatnich latach zjawiska te występują bardzo często.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl