Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

ATLAS UNI GRUNT KOLOR

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
ATLAS UNI GRUNT KOLOR, szybkoschnąca emulsja gruntująca, jest odpowiedzią na potrzeby fachowców, którzy na co dzień korzystali z innych produktów do gruntowania ATLAS. W nowej odsłonie, znany i lubiany ATLAS UNI GRUNT, umożliwia kontrolę postępu prac. Wszystko za sprawą niebieskiego pigmentu kontrolnego, który nadaje zagruntowanej powierzchni odróżniającą się barwę. Jest on widoczny zarówno na mokrej powierzchni, oraz po wyschnięciu. Nie powoduje jednak problemów z kryciem przez powłoki malarskie. Obecność pigmentu pozwala na szybką kontrolę postępu prac oraz zapobiega przegruntowaniu podłoża.

Bezpieczeństwo pracy na różnych podłożach


ATLAS UNI GRUNT KOLOR przeznaczony jest do gruntowania posadzek i podkładów cementowych z ogrzewaniem podłogowym i bez, ścian z betonu komórkowego, cegły silikatowej i ceramicznej, tynków i gładzi cementowych oraz cementowo-wapiennych, a także płyt gipsowo-kartonowych. ATLAS UNI GRUNT KOLOR ogranicza i wyrównuje chłonność podłoża, wiąże luźne cząstki kurzu i pyłów, a także zapewnia odpowiednią przyczepność kolejnych nanoszonych warstw. Głęboko wnikając w podłoże działa powierzchniowo i strukturalnie.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Wszechstronne możliwości zastosowania


Zastosowanie ATLAS UNI GRUNT KOLOR pozwala uzyskać wysoką przyczepność warstw wykończeniowych, zapobiega powstawaniu kraterów i pęcherzy, a także eliminuje powstawanie rys. Zapewnia także doskonały rozpływ posadzek samopoziomujących.

ATLAS UNI GRUNT KOLOR może być stosowany pod warstwy wykończeniowe:
- Okładziny z płytek mocowane klejem gipsowym lub cementowym
- Hydroizolacje dyspersyjne (ATLAS WODER E, ATLAS WODER W)
- Posadzki i podkłady podłogowe cementowe, podkłady anhydrytowe
- Tynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe
- Gładzie szpachlowe gipsowe, cementowe
- Powłoki malarskie z farb wewnętrznych akrylowych i lateksowych, tapety

Szybkość i oszczędność z ATLAS UNI GRUNT KOLOR


Widoczny w ATLAS UNI GRUNT KOLOR pigment kontrolny to nie jedyny czynnik umożliwiający szybszą i oszczędniejszą pracę. Odpowiednia receptura, przyśpieszająca proces schnięcia zagruntowanej powierzchni, pozwala:
- przyklejanie okładzin klejami cementowymi na podłożach mineralnych - po ok. 15 minutach
- tynkowanie ścian z pustaków ceramicznych, silikatowych i bloczków gazobetonowych - po ok. 15 minutach
- wykonywanie posadzek samopoziomujących - po ok. 2 godzinach
- nakładanie gładzi, malowanie i tapetowanie - po ok. 2 godzinach

ATLAS UNI GRUNT KOLOR, może być rozcieńczany w proporcji 1:1 lub 1:3 oraz aplikowany w wygodny dla Wykonawcy sposób: wałkiem, pędzlem lub natryskowo. Może być stosowany w szerokim zakresie temperatur: +5oC do +30oC. Produkt dostępny jest w wygodnych opakowaniach o pojemności 5kg i 10kg.

Więcej informacji na temat ATLAS UNI GRUNT KOLOR znaleźć można na www.atlas.com.pl.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl