Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Skuteczne ocieplanie garażu

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal

Izolacja garażu w bryle domu nie tylko wpłynie korzystnie na wygodę jego użytkowania w sezonie zimowym. W ten sposób zabezpieczymy również samochód, rower czy inne pojazdy przed szkodliwym działaniem mrozu, a co najważniejsze – diametralnie ograniczymy straty ciepła w części mieszkalnej budynku. Aby inwestycja była maksymalnie opłacalna, warstwę izolacji warto wykonać z materiału izolacyjnego w postaci otwartokomórkowej pianki natryskowej Soudafoam SPF firmy Soudal, stanowiącej nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego styropianu czy wełny mineralnej.

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal

Pianka Soudafoam SPF otwartokomórkowa przeznaczona jest do zastosowań wewnętrznych. Podczas aplikacji wielokrotnie zwiększa swoją objętość i dokładnie wypełnia ocieplaną przestrzeń, tworząc jednolitą powłokę. Metoda ta gwarantuje całkowitą szczelność warstwy izolacji i praktycznie eliminuje ryzyko powstania mostków termicznych. W strukturze pianki przeważają komórki otwarte, co oznacza, że materiał ten jest całkowicie paroprzepuszczalny. Innymi słowy, na powierzchni pianki nie skrapla się para wodna krążąca w powietrzu i nie powstaje pleśń. Ponadto pianka ta jest bardzo lekka i nie obciąża ocieplanej konstrukcji.

Soudafoam SPF otwartokomórkowa charakteryzuje się perfekcyjną przyczepnością do takich materiałów, jak cegła, beton, drewno, blacha oraz płyty OSB. Za jej pomocą skutecznie ocieplimy nie tylko garaż, ale również dachy i poddasza, a na realizację prac w zupełności wystarczy zaledwie jeden dzień. Dodatkowymi atutami pianki izolacyjnej Soudafoam SPF otwartokomórkowej marki Soudal są nietoksyczność oraz bardzo dobry parametr izolacyjności akustycznej. Co istotne, ma ona dożywotnią gwarancję, przy czym przeznaczona jest do stosowania wyłącznie przez certyfikowanych wykonawców.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl