Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Ociepl dom i żyj zdrowo. Bezpieczne schronienie nie tylko przed pandemią

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Twój dom jeszcze w tym roku może stać się przyjazną, rodzinną oazą oraz świetnym miejscem odpoczynku i spędzania wolnego czasu, na który nie oddziałują warunki atmosferyczne. Mimo, że pandemia jest w odwrocie, to jednak pod naszą szerokością geograficzną znaczną cześć życia spędzamy w domach, dlatego powinniśmy zapewnić jego mieszkańcom optymalny komfort cieplny, który ma wpływ na ich samopoczucie.

Na zdrowie!


Zdrowy mikroklimat domu jest zależny od optymalnej temperatury panującej w jego wnętrzu, wilgotności utrzymującej się na właściwym poziomie oraz jakości powietrza. Na przykład zbyt gorące kaloryfery w źle izolowanych budynkach powodują, że powietrze staje się niebezpiecznie suche, co wraz z unoszącym się kurzem może prowadzić do schorzeń dróg oddechowych, alergii, itp. Pamiętajmy jednak, że zbyt duża wilgotność, spowodowana niską temperaturą, także jest niewskazana dla naszego zdrowia. Najważniejsze jest zachowanie właściwego balansu wilgotności i temperatury, który zapewnia termoizolacja ścian oraz wydajna wentylacja.

Teraz jest najlepszy czas, by zaplanować izolację termiczną domu, jeśli chcemy ją wykonać przed sezonem grzewczym, jeszcze w tym roku. Pamiętajmy, że w naszym klimacie co najmniej kilka jesienno-zimowych miesięcy spędzamy w domu. Dlatego zapewnienie komfortowych warunków, szczególnie właściwego mikroklimatu, rekomendowane jest nie tylko przez ekspertów budowlanych, ale również przez autorytety medyczne – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki. – Tylko dobrze ocieplony dom ogranicza zużycie energii, jednocześnie zapewniając jego mieszkańcom wysoki komfort cieplny. Zimą jest ciepło, a latem przyjemnie chłodno i to bez ponoszenia wysokich kosztów za ogrzewanie czy klimatyzację.

Ograniczenie zużycie energii, czysty zysk


Branża budowlana, mimo pandemii ma się dobrze, a obecnie trwający sezon budowlany to potwierdza. Prace na powietrzu idą pełną parą, dlatego jeśli chcesz ocieplić dom w tym roku, najlepiej od razu przystąp do znalezienia sprawdzonej ekipy budowlanej oraz kup dobrej jakości materiały izolacyjne. Pamiętaj, te dwa czynniki w głównej mierze decydują o jakości termomodernizacji. Dobrze wykonane ocieplenie ścian gwarantuje utrzymanie właściwej temperatury i jest również najbardziej opłacalną inwestycją budowlaną.
 
- Straty energii cieplnej budynków w ponad 30% spowodowane są przenikaniem ciepła przez niezabezpieczone termicznie ściany, a więc zimą ciepło ucieka na zewnątrz, a latem przenika do pomieszczeń. Profesjonalnie wykonana termoizolacja dobrej jakości izolatorem, np. grafitowym styropianem TERMONIUM PLUS fasada firmy Termo Organika, spełnia bardzo ważną rolę przez długie lata użytkowania domu. Zapewnia optymalną izolację termiczną, która gwarantuje komfort cieplny domu wpływający pozytywnie na samopoczucie jego mieszkańców – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki.

Dodatkową korzyścią termoizolacji ścian zewnętrznych jest zmniejszenie kosztów ogrzewania. Standardowe opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowić mogą nawet do 70 procent całkowitych kosztów jego eksploatacji. W dobrze ocieplonym domu można zaoszczędzić na ogrzewaniu nawet kilka tysięcy złotych rocznie. Eksperci od lat twierdzą, że nieocieplone budynki, bądź ocieplone nieodpowiednio przy użyciu niesprawdzonego izolatora, generują znaczne straty ciepła. W przypadku ścian zewnętrznych najlepszym i rekomendowanym sposobem ograniczenia strat jest zastosowanie kompletnego systemu ociepleń, który pochodzi od jednego producenta. Kompletny system ociepleń to również gwarancja kompatybilności poszczególnych jego składników, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania oraz trwałość i estetykę elewacji.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl