Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Ocieplenie domu w tym sezonie wciąż realne

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika

Na polskim rynku ceny prądu, gazu, oleju opałowego, węgla, drewna czy biomasy idą mocno w górę. Nie jest to krzepiąca informacja, zwłaszcza przed zbliżającym się sezonem grzewczym. Eksperci są zgodni. Bez względu na to, w jaki sposób ogrzewasz dom i tak przepłacisz, jeśli nie ograniczysz zużycia energii poprzez wykonanie termoizolacji domu. Zastosowanie nawet najtańszego paliwa nie zrekompensuje oszczędności, jakie uzyskasz dzięki ociepleniu budynku.

Najlepsza inwestycja, najmądrzejsza


Standardowe opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu mogą stanowić kilkadziesiąt procent pełnych kosztów jego eksploatacji. Jeśli budynek jest nieodpowiednio ocieplony wówczas notuje się około 40-procentowe straty ciepła. Eksperci przekonują, że aby zaoszczędzić na energii w sezonie grzewczym należy zainwestować w dobrej jakości ocieplenie ścian zewnętrznych.

Na polskim rynku dostępny jest duży wybór materiałów do izolacji termicznej. Zdecydowana większość Polaków sięga jednak po ekonomiczny styropian, który jest świetnym izolatorem jednak pod warunkiem, że pochodzi od sprawdzonego producenta, który zawsze dostarcza płyty o zadeklarowanych parametrach. Warto o tym pamiętać, bo termomodernizacja wykonana dobrej jakości styropianem zwraca się najszybciej.

- Koszty związane z utrzymaniem optymalnej temperatury w domowych pomieszczeniach można znacząco obniżyć przeprowadzając termomodernizację domu. W kilkumiesięcznym okresie grzewczym można zaoszczędzić kwoty liczone nawet w tysiącach złotych – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki - Aby ocieplenie było skuteczne, musi zostać prawidłowo wykonane przy użyciu sprawdzonych materiałów, najlepiej od jednego producenta. W obecnym sezonie hitem termoizolacji, docenianym również przez wykonawców, jest kompletny System Termonium. Styropian, klej, siatka zbrojąca, grunt i tynk integrują się w systemie, tworząc trwałą oraz bezpieczną ochronę cieplną budynku, zapewniającą oszczędność pieniędzy na ogrzewanie i ponadczasową estetykę.

Jak to zrobić jeszcze w tym roku?


Musimy przede wszystkim podjąć szybką decyzję. Teraz, to ostatni dzwonek! Zawsze należy mieć na uwadze dwa kluczowe elementy – profesjonalne wykonanie termoizolacji oraz wysoką jakość użytych materiałów izolacyjnych. Jak wybrać ekipę remontową? Jeśli możesz, to skorzystaj z usług osób polecanych przez przyjaciół, rodzinę bądź specjalistów certyfikowanych przez znanych producentów, ale mimo wszystko przed ostatecznym wyborem załogi remontowej koniecznie sprawdź ich referencje. Zawsze uzgodnij pisemnie zakres prac, terminy oraz koszty. Zacznij szukać już w tej chwili.

W jaki sposób wybrać odpowiednie materiały?


Eksperci zalecają wybieranie markowych produktów, które posiadają certyfikaty i rekomendacje jakościowe przyznane przez niezależne, notyfikowane w Unii Europejskiej instytuty zajmujące się m.in. weryfikacją materiałów budowlanych. W Polsce najbardziej prestiżowe rekomendacje przyznaje Instytut Techniki Budowlanej. Od kilku lat cennym źródłem informacji przy podejmowaniu decyzji o wyborze materiału izolacyjnego jest lista wyników kontroli produktów budowlanych przeprowadzanych przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB). Na stronie GUNB: https://www.gunb.gov.pl/probki znajdują się informacje na temat materiałów, które przeszły pozytywnie kontrole oraz tych, które miały zaniżone kluczowe parametry.

Koniecznie pamiętajmy, szczególnie późną jesienią, by zwrócić uwagę na warunki pogodowe, które są istotne podczas prac budowlanych. Należy pamiętać, że roboty związane z ocieplaniem domów wykonuje się w temperaturze powyżej 5 stopni Celsjusza, a pogoda powinna być bezwietrzna i bez opadów. Nie czekaj dłużej, działaj podejmij decyzję o ociepleniu, to się opłaca!Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl