Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Funkcjonalny i bezpieczny pokój dla dziecka. Jak wykorzystać płyty gipsowo-kartonowe w aranżacji?

Chemia budowlana - Fot. Rigips
Fot. Rigips

Płyty gipsowo-kartonowe to materiał wszechstronny, który można wykorzystać do realizacji różnych zadań. Jednocześnie jest łatwy w obróbce, a prace z nim związane nie rozciągają się w czasie i nie generują dużego zapylenia oraz bałaganu.

Jeden pokój – kilka stref


Płyty gipsowo-kartonowe mogą posłużyć do wydzielenia w pomieszczeniu kilku miejsc. Odizolowanie ścianą działową biurka do nauki oraz regałów z książkami od reszty pokoju pomoże zapanować nad bałaganem, ale także pozytywnie wpłynie na koncentrację dziecka, które nie będzie rozpraszane widokiem kolorowych zabawek. Taka ściana to także dobry sposób na stworzenie przytulnego kącika do wypoczynku i snu lub podzielenie wspólnego pokoju dla rodzeństwa. Konstrukcję tworzy się z wykorzystaniem profili UW i CW, do których przytwierdza się płytę a wnętrze wypełnia się wełną dla skutecznej izolacyjności akustycznej. Zastosowanie rozwiązań, które ograniczą przenoszenie się dźwięków z pokoju dziecięcego na inne pomieszczenia pozytywnie wpłynie na komfort wszystkich domowników.

Jednak w przypadku pomieszczeń dla dzieci nie każda płyta gipsowo-kartonowa spełni nasze oczekiwania. Wykorzystany do prac materiał powinien być solidny i wyróżniać się wytrzymałością, by nie uległ uszkodzeniu nawet podczas najbardziej szalonych zabaw. Z myślą m.in. o takich zastosowaniach powstała płyta RIGIPS Habito, wyróżniająca się wysoką odpornością na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. Tak świetny wynik produkt zawdzięcza między innymi specjalnej strukturze przestrzennej polimerów wzmacniających rdzeń płyty, która przypomina rozmieszczenie cząsteczek węgla w diamencie.

Więcej miejsca (nie tylko) na zabawki


Postawione ściany działowe to również dodatkowa przestrzeń, która może pełnić rozmaite funkcje. Jednym z możliwych zastosowań jest zamontowanie półek pomocnych w utrzymaniu porządku i przechowywaniu przedmiotów.

Ściany z płyt Habito idealnie nadają się do takiego wykorzystania. Wystarczy tylko zwykły wkręt do drewna oraz śrubokręt. Niepotrzebne są wiertła ani kołki rozporowe, a praca nie powoduje powstawania pyłu. Co ważne, taki punkt mocujący utrzyma ciężar o wadze nawet 15 kg. Przy 4 wkrętach nośność zwiększa się do 60 kg, co umożliwia powieszenie na ścianie szafek, półek czy telewizora

Pokój z widokiem na spokój


Zrealizowane w ten sposób pomieszczenie pozwala efektywnie wykorzystać każdy fragment przestrzeni, a zastosowanie wzmocnionych płyt daje komfort zabaw dzieciom i spokój rodzicom.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl