Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Gładkie ściany z efektem regulacji mikroklimatu

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Szacuje się, że nawet 90% czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, z czego ponad połowę w domach. Tymczasem budynki, w których współcześnie funkcjonujemy są coraz bardziej szczelne. W efekcie jakość powietrza we wnętrzach pozostawia wiele do życzenia. Dlatego do wyboru materiałów wykończeniowych, w tym również gładzi, powinniśmy podejść nie tylko w kontekście estetyki pomieszczenia, lecz także mikroklimatu, który wywiera znaczący wpływ na nasze samopoczucie.

Idąc tym tropem warto zwrócić uwagę na masę szpachlową Baumit IonitFinish. Dlaczego właśnie na nią? Bo ta innowacyjna mieszanka specjalnie wyselekcjonowanych naturalnych minerałów, wapna, wody i odpowiednich dodatków nie tylko pozwala tworzyć wysokiej jakości, gładkie powierzchnie pod malowanie, ale przede wszystkim reguluje wilgotność powietrza we wnętrzach. Pokryte nią powierzchnie zapewniają doskonałą dyfuzję pary wodnej (są oddychające) oraz gromadzą nadmiar wilgoci, a w razie jej niedoboru oddają ją z powrotem do powietrza w pomieszczeniu. Tym samym ułatwiają utrzymanie jej na poziomie uważanym za najzdrowszy dla człowieka, czyli w przedziale między 40 a 60%. To bardzo ważne, bo większe i długotrwałe odchylenia od zalecanego zakresu mogą powodować problemy zdrowotne. Tymczasem każdego dnia generujemy spore ilości wilgoci w naszych domach – poprzez pranie, gotowanie, kąpiele. Ta natomiast w nadmiarze nam szkodzi, a do tego tworzy idealne środowisko dla rozwoju chorobotwórczych mikroorganizmów, w tym tak szkodliwych i trudnych do zwalczenia grzybów-pleśni. Zbyt suche powietrze także nam nie służy – m.in. zwiększa ryzyko infekcji dróg oddechowych. Gładź Baumit IonitFinish dzięki swoim specjalnym właściwościom pomaga utrzymywać wilgoć na zrównoważonym poziomie, wpływając na lepszy mikroklimat w pomieszczeniach.

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit
Produkt ten doskonale sprawdza się przy wszelkiego rodzaju pracach budowlanych oraz remontowych wewnątrz budynków. Jako materiał o bardzo dobrych właściwościach roboczych i użytkowych może być stosowany do wypełniania spoin oraz szpachlowania na gładko powierzchni na takich podłożach jak: mineralne tynki wewnętrzne, płyty gipsowo-kartonowe oraz beton.

To świetny wybór, kiedy ważny jest dla nas wysoki stopień bieli i gładkości, a przy tym zależy nam, aby na ścianach oraz sufitach zastosować wykończenie o wysokiej trwałości i estetyce. Dzięki swojej formule i szczególnie kremowej konsystencji masa szpachlowa Baumit IonitFinish nie wymaga rozrabiania z wodą i jest po otwarciu gotowa do natychmiastowego użycia, a przy tym bardzo prosta w aplikacji. Można ją nakładać od grubości niemal „zera” i z łatwością szlifować, dzięki czemu pomaga tworzyć powierzchnie o najwyższej jakości Q4 (wg klasyfikacji poziomów Q1-Q4 wykończenia powierzchni Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłu Gipsowego EUROGYPSUM). Pamiętajmy jednak, że zalecana minimalna grubość warstwy, przy której efektywne jest regulowanie wilgotności w pomieszczeniu to 1,5 mm. Aby uzyskać odpowiedni efekt rekomendowane jest nakładanie gładzi w dwóch warstwach.

Wybór masy szpachlowej Baumit IonitFinish do wykańczania ścian i sufitów we wnętrzach to pierwszy z dwóch ważnych kroków w stronę pięknych i „zdrowych” pomieszczeń. Podążając w tym kierunku należy postawić kolejny i połączyć zastosowanie regulującej wilgotność gładzi w systemie z farbą mineralną Baumit IonitColor. Wytwarza ona naturalne jony w powietrzu, skutecznie oczyszczając je z pyłków i drobnego kurzu. Dodatkowo, jak potwierdzają najnowsze badania, także z aerozoli (mieszaniny maleńkich kropelek) wydychanych podczas mówienia czy oddychania, będących nośnikiem m.in. wirusów. Znacząco poprawia to jakość powietrza, którym oddychamy oraz korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Warto dodać, że zarówno masa szpachlowa Baumt IonitFinish, jak również farba wewnętrzna Baumit IonitColor zostały wyróżnione znakiem jakości natureplus®. Oznacza to, że spełniają one najbardziej restrykcyjne wymagania związane z ochroną środowiska, zdrowia mieszkańców oraz z założeniami zrównoważonego rozwoju.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl