Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Świąteczne bombki w duchu vintage i glamour – jak wykonać je własnoręcznie?

Dziś podpowiadamy, jak w prosty sposób stworzyć piękne ozdoby choinkowe, które sprawią, że każda aranżacja nabierze magicznego blasku. Gotowi do działania?

Chemia budowlana - Zdjęcia i realizacja Pani to Potrafi
Zdjęcia i realizacja Pani to Potrafi

Roziskrzone, metaliczne dodatki to jeden z niegasnących świątecznych trendów i nic nie zapowiada, by łatwo ustąpił miejsca innym rozwiązaniom. Nic w tym dziwnego! Otoczeni na co dzień modnym minimalizmem, jasnym scandi czy nieco surowym stylem industrialnym, w grudniu pozwalamy sobie na więcej. Otulamy się ciepłym światłem miliona lampek, stawiamy na czerwień, zieleń i… prawdziwego bohatera zimowych aranżacji – złoto, które w tym okresie nie ma sobie równych. Szczególnie, gdy mowa o wigilijnych ozdobach. Jak stworzyć je samemu? Z produktami Liberon to sama przyjemność!

Chemia budowlana - Zdjęcia i realizacja Pani to Potrafi
Zdjęcia i realizacja Pani to Potrafi

W co zaopatrzyć świąteczny warsztat?


W dobre chęci, dużo kreatywności i kilka niezbędnych elementów, które pozwolą nam stworzyć bombki w duchu vintage i glamour. Co się przyda?
- Styropianowe kule o wielkości klasycznej bombki
- Kawałki gipiurowych, haftowanych koronek – ważne, by materiał był gruby i mięsisty
- Farba Kazeinowa Liberon
- Krem do pozłoceń Liberon
- Chwościki
- Drut
- Klej typu Magik
- Pędzel
- Ołówek
- Patyki do szaszłyków
- Rękawiczki jednorazowe

Chemia budowlana - Zdjęcia i realizacja Pani to Potrafi
Zdjęcia i realizacja Pani to Potrafi

I możemy zabrać się do pracy!


Krok 1


Styropianową bazę nabij na patyk do szaszłyków narysuj linię wyznaczającą środek kuli. Następnie wytnij z koronki kształty, które staną się podstawą ozdoby.

Krok 2


Narysowaną wcześniej linię pokryj obficie klejem i nałóż na nią przygotowaną koronkę. Dociśnij, dbając o to, by dekoracja dobrze przylegała do powierzchni bombki. Poczekaj aż wszystko wyschnie lub wspomóż się ciepłym nawiewem suszarki.

Krok 3


Zabieramy się za malowanie. Tu warto użyć farby kazeinowej Liberon, która nie zniszczy i nie rozpuści styropianowej powierzchni bombki. - Jej skład opiera się na naturalnych substancjach, z białkiem mleka i kredą na czele. Szczyci się mianem najtrwalszej spośród farb kredowych i umożliwia osiągnięcie ekstremalnie matowego wykończenia, które może być metą majsterkowania lub posłużyć za warstwę bazową do efektu przecierki lub postarzania w duchu vintage – rekomenduje Dawid Antczak, ekspert marki Liberon. Produkt jest dostępny w osiemnastu kolorach, więc jest w czym wybierać.

Krok 4


Gdy farba wyschnie, przechodzimy do głównego bohatera naszych działań – kremu do pozłoceń Liberon. Dostępny w trzech odcieniach złota pozwoli idealnie dopasować barwę do wymarzonego efektu końcowego. Produkt można nakładać miękką szmatką lub palcami.

Krok 5


Czas na detale. Nasz mały projekt pięknie dopełni retro chwościk i zawieszka, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by puścić wodze wyobraźni i dodać dodatkowe elementy ozdobne.

I gotowe!
Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl