Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Jaki styl sprawdzi się w łazience?

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Estetyka lat 70. to trend, który w dekoracji wnętrz regularnie powraca. Choć najczęściej styl retro stosowany jest w salonach, sypialniach czy w przestrzeni kuchennej, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaaranżować w tym duchu łazienkę. Wolnostojąca wanna akrylowa na ozdobnych białych nóżkach w formie lwiej łapy idealnie uwydatni stylistykę vintage we wnętrzu. Aranżację dopełnią finezyjny uchwyt na ręczniki i stary drewniany taboret, który sprawdzi się jako podręczny stolik podczas relaksującej kąpieli. W nawiązującym do minionych lat wystroju warto postawić na neutralny kolor ścian jak złamana biel F428 Necklace, który nie odwróci uwagi od retro dodatków. By zapewnić odporność powierzchni na wilgoć i rozwój pleśni, tak często występującej w narażonych na działanie pary wodnej pomieszczeniach, dobrze jest sięgnąć po sprawdzone farby jak Tikkurila Luja 7. Zapewni ona długotrwałą ochronę powłoki przed pojawieniem się grzybów, dzięki czemu ściana na dłużej pozostanie czysta.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
To, co naturalne, nigdy nie wychodzi z mody. Dlatego wnętrza inspirowane naturą niezmiennie urzekają dobrym stylem. Łazienka wykończona w drewnie będzie sprawiać wrażenie ciepłej i przytulnej. Doborowym kompanem dla tego wdzięcznego surowca będzie delikatny beż X420 Maiden na ścianie, który podtrzyma przyjemną atmosferę we wnętrzu. Białe dodatki i łazienkowa armatura dyskretnie uzupełnią wystrój, zachowując aranżacyjną spójność.

Klasyczne wykończenie oraz szarości to kolejne ciekawe zestawienie wnętrzarskie, które nada intrygujący wygląd łazience. Ściany pomalowane farbą Tikkurila Luja 7 w neutralnym odcieniu 1917 będą stanowić subtelne tło dla tradycyjnych elementów wystroju i funkcjonalną alternatywę dla glazury. Grafitowe fronty szafek w geometryczne frezy oraz krzyżowe pokrętła do baterii łazienkowych idealnie wyeksponują klasyczny styl, zaś gustowna szarość wprowadzi do aranżacji nowoczesną nutę.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl