Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

System ociepleń ETICS – czysta elewacja na lata

Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

ETICS to metoda, która od wielu lat cieszy się -dużą popularnością ze względu na skuteczność oraz prostotę. Produkty i wszelkie akcesoria montażowe są powszechnie dostępne, dzięki czemu to właśnie na nią decyduje się wielu fachowców. Warto jednak pamiętać, że efektywność i trwałość ocieplenia ETICS zależna jest w dużej mierze od odpowiednio dobranych do siebie materiałów – od chemii budowlanej, po siatki zbrojące, aż po materiał izolacyjny. Efektem połączenia ze sobą wszystkich tych wyrobów powinna być doskonała izolacja budynku, prowadząca do zredukowania kosztów ogrzewania, a także odpowiednia izolacja akustyczna. i właściwy komfort cieplno – wilgotnościowy we wnętrzu. Właśnie takie plusy niesie za sobą wykorzystanie systemu weber.therm WM.

Rozwiązania systemowe sposobem na sukces


Do ocieplenia budynków warto wybierać takie materiały, które będą ze sobą kompatybilne i skutecznie wykonają swoje zadanie - zatrzymają ciepło we wnętrzu. Aby jednak było to możliwe, muszą one przejść szereg testów, które pozwolą zweryfikować ich właściwości. Rekomendowanym rozwiązaniem jest system od ISOVER i WEBER, który łączy w sobie nieocenione korzyści wełny mineralnej Fasoterm 35 oraz odpowiednio dobrane do niej produkty WEBER, wchodzące w skład systemu weber.therm WM.

Zastosowanie tego systemu to gwarancja niepalności, doskonałej izolacji cieplnej λD= 0,035 W/(m*K), a także osiągnięcie zgodnej z Warunkami Technicznymi 2021 efektywności izolacji (U). Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii możliwe jest zmniejszenie grubości warstwy izolacyjnej do 15 cm przy zachowaniu świetnych właściwości cieplnych.

Podstawą systemu ETICS są dedykowane produkty WEBER, do których należą: klej weberbase UNI W, siatka z włókna szklanego weber PH913, płyn gruntujący weber.prim compact oraz innowacyjny tynk hydrofilowy weber.pas topdry AquaBalance. weber.therm WM jest systemem niepalnym. Cechuje go zastosowanie sprawdzonych technologii, co zapewnia długoletnie bezusterkowe działanie systemu. Ocieplony nim budynek będzie energooszczędny, komfortowy i bezpieczny.

Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

Unikalny tynk hydrofilowy weber.pas topdry w technologii


Największą siłą systemu ETICS od marek ISOVER i WEBER jest innowacyjny tynk hydrofilowy weber.pas topdry w technologii AquaBalance. Jego powłoka sama reguluje poziom zawilgocenia powierzchni, w efekcie czego chroni elewację przed porastaniem algami, grzybami oraz pleśniami. Tynk ten ma strukturę mikrokanalików, które rozprowadzają po powierzchni elewacji krople wody, zwiększając tym samym znacznie powierzchnię parowania. Dzięki temu ściany nie tylko schną szybko, ale także na długo pozostają czyste i zachowują swój estetyczny wygląd.
Zastosowanie tynku hydrofilowego weber.pas topdry AquaBalance umożliwia także dostosowanie go do charakteru całej bryły, ponieważ produkt występuje w ponad 320 kolorach!

Sprawdzone zestawy do ociepleń metodą lekką mokrą


Stosowanie dopasowanych do siebie wyrobów budowlanych, to przepis na sukces, a także gwarancję doskonałych właściwości cieplnych budynku. System ETICS od ISOVER i WEBER występuje w kilku konfiguracjach.

Chemia budowlana - Fot. Weber
Fot. Weber

Pierwszy zestaw ETICS na produktach ISOVER + WEBER:
wełna mineralna: płyty ISOVER Fasoterm 35,
klej do mocowania wełny i do siatki weberbase UNI W,
siatka weber PH913,
grunt weber.prim compact.

Do wyboru tynki elewacyjne WEBER:
tynk hydrofilowy weber.pas topdry AquaBalance,
tynk silikonowy weber.pas premium,
tynk mineralny weber TM314 malowany farbą silikonową weber FZ391.

Drugi zestaw ETICS na produktach ISOVER + WEBER:
wełna mineralna: ISOVER Fasoterm 35,
klej do mocowania wełny i do siatki weberbase UNI W,
siatka weber PH913,
grunt weber PG221.

Do wyboru tynki elewacyjne WEBER:
tynk silikonowy weber TD341,
tynk silikatowo-silikonowy weber TD336,
tynk silikatowy weber TD331.

Trzeci zestaw ETICS:
wełna mineralna: płyty Isover Fasoterm 35,
klej do mocowania wełny weberbase UNI W,
klej do siatki weber KS123,
siatka weber PH913,
grunt weber.prim compact,
silikonowy tynk modelarski weber.pas modelino C (imitacja betonu architektonicznego, imitacja muru z cegły, wykończenie na gładko).Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl