Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Dizajnerski misz-masz eklektycznych wnętrz

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Eklektyczny duch będzie doskonałym sposobem na urozmaicenie prostej nowoczesnej kuchni. Jasno seledynowe szafki na tle ścian w odcieniu L503 Snowdrift z palety Tikkurila Symphony w zestawieniu z białą podłogą stanowią bez wątpienia poprawną, a jednocześnie niezbyt wyszukaną aranżację. Jeśli jednak w takiej kuchni postawimy masywny drewniany stół, a wokół niego krzesła w różnych stylach i kolorach, zyskamy oryginalny malowniczy akcent właśnie w nurcie eklektycznym. Dopełnieniem mieszanki różnorodności będzie stylizowany drewniany stolik, który można wykorzystać na wiele sposobów – np. jako podręczną biblioteczkę z retro książkami kucharskim bądź też dodatkowy blat, który w kuchni zawsze się przyda. Tak zaaranżowane pomieszczenie z pewnością zachwyci zarówno pod względem swojej estetyki jak i funkcjonalności.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Nieco bardziej oszczędnym, ale ciekawym pomysłem na stworzenie łączącego różne style wnętrza będzie wprowadzenie nietypowych dekoracji do, zdawałoby się, klasycznego salonu o ścianach w odcieniu K503 Palace. Nowoczesna materiałowa sofa stworzy ciekawy duet z poduszkami z ludowym motywem, a nieco industrialna w formie dekoracyjna tablica przełamie całość w lekkim kierunku. Zabawa stylem, widoczna w stylizowanym dywanie oraz starym kufrze służącym za stolik kawowy, pozwoli na stworzenie w pełni eklektycznej aranżacji.

Doskonałą bazą do zbudowania wystroju łączącego różne style może być także wnętrze ozdobione sztukateriami. Dwa kolory ściany - jasny Heaven i ciemny Abyss z palety Tikkurila - stworzą wyjątkowy klimat do dalszych aranżacji. Nurt klasyczny w tej sypialni będą reprezentować obraz w złotej ramie oraz stylowa toaletka w fortepianowej czerni, które ciekawie korespondują z nowoczesnym krzesłem oraz surową w swej formie metalową ramą łóżka. Odważny zestaw kolorów od czerwieni, przez brązy, różne tonacje niebieskiego i szarości oraz przenikające się formy i faktury przesądzą o uroku nietypowego w swej stylistyce wnętrza. Dekoracyjną kropkę nad „i” postawią szklane żyrandole wnoszące akcent glamour i dopełniające eklektyzmu kompozycji.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl