Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Cztery pomysły na fototapety z górami – wybierz opcję idealną dla siebie!

Wystrój wnętrza to nie tylko kwestia mody. Najważniejszym czynnikiem jest to, by stworzona aranżacja odpowiadała naszym gustom i potrzebom. Właśnie dlatego tak ważne jest, by w salonie czy sypialni pojawiła się odpowiednia fototapeta. Góry niejedno mają oblicze. Zmieniają się pod wpływem pór roku, pogody czy oświetlenia. Właśnie dlatego jest to pejzaż, który niczym kameleon dopasuje się do naszej obecnej stylizacji. Na uwagę zasługuje również fakt, że wśród ściennych dekoracji znajdziemy nie tylko fotograficzne przedstawienia, ale także artystyczne grafiki. Dzięki temu, bez względu na to, czy dysponujemy industrialnym, romantycznym, czy minimalistycznym wnętrzem, wybierzemy rozwiązanie idealne dla siebie.

Chemia budowlana - Fot. Redro
Fot. Redro

Minimalistyczny urok gór


Oszczędnie urządzone wnętrze, pozbawione wszelkich zbędnych mebli, sprzętów i dodatków, może się prezentować bardzo efektownie, gdy wprowadzimy do przestrzeni przyciągającą wzrok ścienną dekorację. Ważne jest jednak to, by wzór, na jaki postawimy, korespondował z charakterem wystroju. W przypadku minimalistycznej aranżacji strzałem w dziesiątkę okaże się geometryczna w wyrazie fototapeta z górami. Skały o uproszczonej i krystalicznej formie, przywodzącej na myśl swoim wyglądem nowoczesne dzieło sztuki, staną się doskonałym zwieńczeniem współczesnego salonu. Warto podkreślić, że kolorystyka takiego pejzażu nie musi być realistyczna. Jeśli chcemy ożywić nieco przestrzeń, postawmy na wzór utrzymany w pomarańczowej, fioletowej lub żółtej tonacji. By zachować oszczędny charakter wnętrza, pozwólmy grać ściennej dekoracji główną rolę w pokoju i zrezygnujmy z innych ozdób.

Chemia budowlana - Fot. Redro
Fot. Redro

Romantyczna przyroda


Dla miłośników romantycznych i przytulnych wnętrz przygotowaliśmy wyjątkowy pomysł na dekorację sypialni. Nasz wybór to niezwykle efektowna i modna tego roku fototapeta. Góry we mgle to pejzaż, który cieszy się niezwykłą popularnością. Odznacza się nastrojowym, romantycznym i nieco magicznym charakterem, dzięki czemu pokój, w jakim się pojawi, zmieni się o 180 stopni. Od razu chcemy uprzedzić wszelkie wątpliwości, jakie mogą się pojawić – taki krajobraz wcale nie musi prezentować się posępnie ani ponuro. Możemy postawić na jesienny, mglisty widok o mrocznym wydźwięku, który sprawdzi się na przykład w industrialnym wnętrzu, ale możemy także wybrać przedstawienie o pogodnym wyglądzie. Wyobraźmy sobie wstające nad bieszczadzkimi wzgórzami słońce, które opromienia kolorowe, jesienne drzewa i podświetla poranną mgłę – taki krajobraz będzie nas witał każdego poranka, wprowadzając nas w znakomity humor na cały dzień!

Chemia budowlana - Fot. Redro
Fot. Redro

Majestatyczne szczyty


Wspomnieliśmy przed chwilą o industrialnej estetyce w kontekście zamglonego pejzażu. W przypadku takich wnętrz doskonale sprawdzą się rozwiązania w surowym wydaniu, które pasują jak ulał do takiej stylistyki. We wnętrzach znajdziemy odsłoniętą spod tynku cegłę (czerwoną lub pomalowaną na biało), architektoniczny beton oraz elementy z metalu i szkła. Taki wystrój, nawiązujący do fabrycznych, loftowych pomieszczeń, wymaga dekoracji, która będzie korespondować z tak specyficzną przestrzenią. Naszą propozycją są więc czarno-białe fototapety o silnych kontrastach światłocieniowych, na których góry jawią się jako potężny i nieokiełznany żywioł. Jeśli dysponujemy dużym metrażem, taki wzór powinien pojawić się na największej ścianie, byśmy mogli w pełni poczuć klimat majestatycznych szczytów. Alpy, Himalaje, Andy? Wybór należy do nas.

Chemia budowlana - Fot. Redro
Fot. Redro

Góry w dziecięcej odsłonie


Choć może nie przyszło nam to do tej pory do głowy, pejzaż sprawdzi się także w dziecięcej aranżacji. Wszystko zależy jednak od tego, jaki wzór wybierzemy. Zrezygnujmy z malowniczej fotografii i spektakularnego widoku. Świetnym pomysłem będzie natomiast rysunkowa fototapeta. Góry dla dzieci powinny przypominać kolorową ilustrację lub kadr z bajki, bo wówczas będą dopasowane do ich wieku i potrzeb. Naszym faworytem jest wzór w charakterystyczne wierzchołki przypominające kolorowe trójkąty pokryte u szczytu plamą białego śniegu. W ten sposób większość maluchów rysuje góry, dlatego to doskonały pomysł na ozdobienie wnętrza naszej pociechy. Krajobraz może tętnić kolorami, ale tylko wtedy, gdy cały wystrój pokoju jest stonowany. Pamiętajmy o tym, by unikać zbyt pstrokatych aranżacji, które mogą rozpraszać dziecko. Jeśli więc w pomieszczeniu dużo się dzieje, zdecydujmy się na góry w nieco bardziej spokojnej tonacji.

Bez względu na to, gdzie mieszkamy, majestatyczne góry mogą się teraz znaleźć na wyciągnięcie ręki – w salonie, sypialni czy pokoju naszego dziecka. Wybierzmy surowy w wyrazie, romantyczny bądź minimalistyczny pejzaż i cieszmy się zupełnie nową odsłoną naszego mieszkania.

Tekst przygotowany we współpracy z Redro.pl.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl