Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Masy Rigips z serii Q – z nimi zaczynasz i kończysz pracę!

Chemia budowlana - Fot. Rigips
Fot. Rigips

Jednym z podstawowych warunków technicznych wykonania i odbioru systemów suchej zabudowy jest jakość szpachlowania płyt gipsowo-kartonowych. W zależności od przeznaczenia pomieszczenia, wykończenia powierzchni i rodzaju oświetlenia należy uzależnić wybór odpowiedniej masy szpachlowej w standardzie od Q1 do Q4. Rigips posiada bogatą ofertę tego typu produktów, dzięki czemu inwestorzy i wykonawcy mogą dopasować je idealnie do swoich potrzeb. Wśród rozwiązań Rigips znajduje się m.in. linia mas szpachlowych z serii Q, które cechują się wysoką wydajnością i jakością przy zachowaniu bardzo przystępnej ceny.

Masa zalet serii Q


Linia mas szpachlowych Rigips z serii Q została opracowana z myślą o najbardziej wymagających klientach, którzy cenią sobie dobrą jakość w przystępnej cenie. Rozwiązania posiadają „masę” zalet, a wśród nich można m.in. wymienić: wytrzymałość na pęknięcia, lepszą przyczepność oraz łatwą aplikację.

Zaczynamy…


Na początku prac związanych ze szpachlowaniem płyt gipsowo-kartonowych przydatna będzie wzmocniona włóknami masa do tworzenia warstwy konstrukcyjnej „Rigips® Q1 Zaczyna”, która przeznaczona jest wyłącznie do spoinowania połączeń płyt z użyciem flizelinowej lub papierowej taśmy zbrojącej. Wykorzystywana może one być także do szpachlowania naroży i miejsc mocowań, do wypełniania rys i ubytków oraz innych prac remontowych. Dodatek włókien wzmacnia masę, zmniejszając ryzyko powstawania spękań na łączeniach płyt, co zdecydowanie przedłuża ich żywotność.

Kończymy…


Koniec prac wiąże się z tworzeniem warstw finiszowych w różnych miejscach szpachlowanych powierzchni. Rigips posiada w ofercie dwa warianty uniwersalnej masy, którą można wykorzystać do tego celu. Pierwszym rozwiązaniem jest masa sypka o zwiększonej przyczepności „Rigips® Q2-Q3 Kończy”, posiadająca dodatek polimerów, które wzmacniają masę po wyschnięciu, a dzięki temu poprawiają wiązanie nawet w cienkiej warstwie i zapobiegają rozwarstwianiu. Drugie rozwiązanie to „Rigips® Gotowa Q2-Q3 Kończy”. Jest to gotowa masa polimerowa charakteryzująca się świetnymi parametrami technicznym, a przy tym nadająca się do aplikacji ręcznej, mechanicznej lub wałkiem. Oba produkty przeznaczone są do szpachlowania finiszowego w standardzie Q2 czyli w obszarze spoinowania płyt (po uprzednim zastosowaniu masy Q1) oraz finiszowego szpachlowania na całej powierzchni ścian i sufitów do standardu Q3. Masy stosuje się wewnątrz pomieszczeń, także na podłożach mineralnych, takich jak tynki gipsowe i cementowo-wapienne.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl