Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Jak można szybko i czysto ułożyć nową wykładzinę na istniejącej podłodze użytkowej z PCV lub linoleum

Chemia budowlana - Jak można szybko i czysto ułożyć nową wykładzinę na istniejącej podłodze użytkowej z PCV lub linoleum
Zrywanie istniejących podłóg użytkowych jest pracochłonne i związane z niedogodnościami oraz przerwami w użytkowaniu pomieszczenia na czas remontu. Zastosowanie Sigan2 oznacza szybkie i pewne rozwiązanie. Dodatkową zaletą jest to, że klej ten można po latach usunąć w całości bez pozostawiania resztek. Dzięki nowej technologii klejenia switch Tec® firmy Uzin można szybko i czysto układać nowe wykładziny PCV, CV i wykładziny kauczukowe nora na istniejących podłożach z PCV lub linoleum. Bezpośrednio po tym można od razu montować nowe listwy cokołowe Döllken z zastosowaniem taśmy Top Tac 35, co jest gwarancją systemu.

Chemia budowlana - 1 Przeprowadzić klejenie próbne, by sprawdzić, czy Sigan2 będzie się trzymał na istniejącej wykładzinie podłogowej PCV.
1 Przeprowadzić klejenie próbne, by sprawdzić, czy Sigan2 będzie się trzymał na istniejącej wykładzinie podłogowej PCV.
Chemia budowlana - 2 Następnie nanieść taśmę Sigan wzdłuż ścian i wypustów, by uzyskać większą siłę klejenia na brzegach.
2 Następnie nanieść taśmę Sigan wzdłuż ścian i wypustów, by uzyskać większą siłę klejenia na brzegach.

Chemia budowlana - 3 Pasy Sigan układać „na styk” w kierunku układania wykładziny podłogowej względnie przyciąć „na styk” miejsca zachodzenia na siebie poszczególnych pasm.
3 Pasy Sigan układać „na styk” w kierunku układania wykładziny podłogowej względnie przyciąć „na styk” miejsca zachodzenia na siebie poszczególnych pasm.
Chemia budowlana - 4 Gdy wykładzina jest już zaaklimatyzowana należy ją dopasować.
4 Gdy wykładzina jest już zaaklimatyzowana należy ją dopasować.

Chemia budowlana - 5 Wykładzinę odgiąć do połowy i usunąć papier ochronny z Sigan2.
5 Wykładzinę odgiąć do połowy i usunąć papier ochronny z Sigan2.
Chemia budowlana - 6 Teraz można wykładzinę – bez wstępnego czasu odparowania – kłaść na nośnik foliowy i przewalcować. Tak samo należy postąpić z drugą częścią wykładziny.
6 Teraz można wykładzinę – bez wstępnego czasu odparowania – kłaść na nośnik foliowy i przewalcować. Tak samo należy postąpić z drugą częścią wykładziny.

Chemia budowlana - 7 Na wykładzinę można wchodzić zaraz po jej przyklejeniu. Potem za pomocą aplikatora należy zamontować na ścianie taśmę cokołową Top Tac 35.
7 Na wykładzinę można wchodzić zaraz po jej przyklejeniu. Potem za pomocą aplikatora należy zamontować na ścianie taśmę cokołową Top Tac 35.
Chemia budowlana - 8 Można teraz z pomocą gilotyny Döllken doskonale i bez powstawania naprężeń dopasować listwę systemową typu C60.
8 Można teraz z pomocą gilotyny Döllken doskonale i bez powstawania naprężeń dopasować listwę systemową typu C60.

Chemia budowlana - 9 Po usunięciu papieru ochronnego zamontować na ścianie cokół. Następnie uciąć pasek wykładziny podłogowej i przykleić taśmą Contact 40 do korpusu listwy, a następnie dokładnie ostukać gumowym młotkiem zapewniając dobre przyleganie..
9 Po usunięciu papieru ochronnego zamontować na ścianie cokół. Następnie uciąć pasek wykładziny podłogowej i przykleić taśmą Contact 40 do korpusu listwy, a następnie dokładnie ostukać gumowym młotkiem zapewniając dobre przyleganie..


Źródło: UzinStrona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl