Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Metamorfoza kuchni bez gruntownego remontu - 5 pomysłów na 2023 rok

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

1. Zmiana glazury bez skuwania starych płytek


Upragniony kolor glazury można zyskać bez kucia starych kafli. Łatwo je bowiem przeobrazić dzięki nowej farbie Tikkurila Luja Ceramic Tiles. To produkt 2w1, który nie wymaga wcześniejszego gruntowania, bo charakteryzuje go doskonała przyczepność do podłoża. Płytki wystarczy starannie oczyścić z wszelkich brudów, kamienia i tłuszczu, a następnie pomalować na wybrany odcień. Może być to granat L429 Indigo z palety Tikkurila Feel the Color lub też inny z tysięcy odcieni, na które można zabarwiać farby Tikkurila. Dla uzyskania pięknej, jednolitej i trwałej powierzchni należy nałożyć dwie warstwy produktu, zachowując odstęp 16 godzin. W rezultacie już po dwóch dniach można cieszyć się glazurą w nowym kolorze i to bez wynoszenia gruzu i zaśmiecania środowiska. Pomalowane w ten sposób płytki zyskają powłokę odporną na wielokrotny kontakt z zimną i gorącą wodą, a także różnego rodzaju plamy, zarówno te z gorącego oleju czy barwiących produktów spożywczych, jak i na przebarwienia spowodowane środkami chemicznymi.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

2. Nowy kolor szafek kuchennych


Chcąc spełnić swe pragnienia o nowym kolorze szafek w kuchni, wcale nie trzeba dokonywać ich wymiany, zwłaszcza jeśli obecnie posiadane nie są jeszcze wysłużone. Całkowicie odmieniony look można im nadać z wykorzystaniem emalii Tikkurila Everal Aqua, dzięki której zyskają wymarzony kolor i piękną, jednorodną powłokę odporną na codzienne użytkowanie. Przemalowane na odcień intrygującej ciemnej szarości N439 Abyss będą wyglądać niezwykle elegancko i tworzyć piękny kontrast z jasnym odcieniem ściany.

3. Energetyczne półki


Kto nie chce dokonywać zmiany szafek kuchennych, może pokusić się o wprowadzenie kolorowych półek, które zapewnią powiew świeżości we wnętrzu. Te w radosnym odcieniu M316 Tomato będą się wyróżniać na tle jasnych ścian,
a w zestawieniu z szafkami w nie mniej żywiołowym kolorze M384 Basilica stworzą prawdziwą bombę energetyczną. Dokonując metamorfozy półek można przy okazji pomalować także kuchenny taboret. Niezależnie od tego, czy jest z drewna czy z metalu, Tikkurila Everal Aqua sprawdzi się na każdej z tych powierzchni.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

4. Magiczna ściana


Pomysłem na nietuzinkową zmianę w kuchni może być stworzenie w kuchennym kąciku jadalnianym magicznej ściany. Dzięki wykorzystaniu farby tablicowej Tikkurila Littu można będzie na niej robić codzienne notatki, a jeśli pójdziemy o krok dalej i użyjemy jej w zestawie z farbą Tikkurila Magnetic, posłuży też do przyczepiania zdjęć czy rysunków za pomocą magnesów. Klasyczna czerń farby tablicowej będzie prezentować się wyjątkowo niemal w każdym wnętrzu, jednak poszukujący bardziej ekstrawaganckich rozwiązań mogą śmiało puścić wodze fantazji i bawić się kolorem. Farbę tablicową Tikkurila można bowiem barwić na ponad 13 000 odcieni.

5. Stylowa głębia


Sposobem na nową kuchnię może być całkowita przemiana ścian. W jasnym dotychczas wnętrzu „efekt wow” zapewni wprowadzenie ciemnego intensywnego odcienia. Granat N429 Denim stworzy wdzięczny kontrast z białymi szafkami, dodając kuchni głębi i nieformalnej elegancji. Właściwości półmatowej farby Tikkurila Optiva Matt 20 sprawią, że powierzchnia pokrytych nią ścian będzie odporna na codzienne plamy, również te z tłustych sosów, a także łatwa w czyszczeniu dzięki pierwszej klasie odporności na zmywanie i szorowanie na mokro. W rezultacie, kuchnia będzie się prezentować efektowanie nie tylko na początku użytkowania, ale będzie cieszyć swoją wyjątkową estetyką przez długi czas.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl