Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Piękny dom w przyjaźni z naturą

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Planując malowanie w domu warto postawić na farby Tikkurila Optiva Nature, które zostały stworzone z wykorzystaniem składników roślinnych niewykorzystywanych w produkcji żywności. Tym samym surowce nieodnawialne zostały częściowo zastąpione składnikami odnawialnymi. Taka zmiana receptury produktów na bardziej ekologiczną nie wpływa negatywnie na jakość farb Tikkurila. Nadal cechuje je klasa premium, najwyższy poziom odporności na zmywanie i szorowanie na mokro oraz trwałość koloru. Dodatkowym atutem linii jest niemal nieograniczona paleta ponad 13 tys. odcieni, które umożliwiają realizację nawet najbardziej nietypowych pomysłów dekoracyjnych. Jednym z nich może być zastosowanie ciemnej zieleni w jadalni, która doda pomieszczeniu głębi i szyku oraz będzie pięknym tłem dla dużego, klasycznego stołu.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
tSposobem na zaaranżowanie wnętrza w stylu bliskim przyrodzie jest wykorzystywanie mebli z naturalnych materiałów. Te z niebarwionego jasnego drewna będą zachwycać swoją delikatnością, wprowadzając do pomieszczenia nieformalny szyk. Fotele z bawełny, pleciona ze słomy pufa i jasny dywan świetnie wpiszą się w świetlisty, naturalny styl dekoracyjny. Piękne tło i nutę kolorytu zapewni delikatna szarość ścian 1922 z palety Tikkurila Deco Grey.

Z poszanowaniem środowiska naturalnego można także zadbać o estetykę przydomowej przestrzeni. Wybierając produkty do ochrony i dekoracji drewna warto ściągać po te o ekologicznej recepturze jak np. Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil. W formule tego oleju, który świetnie sprawdzi się do zabezpieczenia tarasu, 75% całkowitej zawartości węgla organicznego zostało zastąpione składnikami pochodzenia roślinnego, co stanowi 18% w odniesieniu do całkowitego składu produktu. W przypadku mebli ogrodowych, altanek czy pergoli z powodzeniem można wykorzystać lakierobejcę Tikkurila Vallti Plus Complete. W obu produktach przyjazny naturze skład idzie w parze z najwyższą jakością, która zapewnia kompleksową ochronę drewna. Jednocześnie są one dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej i pięknie podkreślają oryginalny rysunek drewna, co umożliwia tworzenie niezwykle efektownych aranżacji wokół domu.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl