Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Wnętrza z kolorystycznym przytupem

Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral
Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Wizję kolorów w salonie można zrealizować np. za pomocą odważnego duetu granatu i czerwieni. Warto przy tym pamiętać, aby na rozległych powierzchniach stosować barwy w odcieniu niezbyt jaskrawym, zaś intensywne kolory wprowadzać punktowo, poprzez mniejsze elementy. Odwrócenie tej zasady w pomieszczeniu, w którym długo się przebywa, mogłoby przynosić zmęczenie zamiast relaksu. Na ścianach salonu sprawdzi się więc spokojny granat Tikkurila Optiva Matt 5 w odcieniu V431, zaś kolorystyczny pazur wyrażą czerwone dodatki, jak tapicerowane aksamitem krzesło czy ciężkie zasłony w krwistym odcieniu. Równowagę kolorystyczną zapewnią jasna podłoga i sofa oraz grafiki, wybijające się na tle ciemnego odcienia ścian.

Chemia budowlana - Fot. Beckers
Fot. Beckers
Zabawa kolorem dla zaawansowanych to wnętrze zdominowane przez jeden wyrazisty kolor. Takie rozwiązanie sprawdzi się np. w przedpokoju. Można się pokusić nawet o czerwienie, a kluczem do dekoracyjnego sukcesu będzie gra odcieniami. Jeśli na ścianie znajdzie się mocny lecz ciepły kolor Cherry z palety Beckers Designer Colour, a drewniany nowoczesny wieszak i stolik zostaną pomalowane jaśniejszymi odcieniami z tej samej rodziny barw, to uzyskamy intrygujący efekt od samego progu domu. Głębię czerwieni dodatkowo podkreśli detal w żywej zieleni, jak choćby doniczkowa roślina.

Jeśli ktoś kocha kolory, ale bliska jest mu też zasada, że mniej znaczy więcej, warto postawić na jeden element wyposażenia w zdecydowanej barwie. W przypadku kuchni może to być np. stylizowana lodówka w słonecznym żółtym kolorze. Jej niebanalność będzie szczególnie dobrze widoczna na tle jasnego otoczenia – ścian pomalowanych farbą Dekoral Łazienka & Kuchnia w delikatnym odcieniu Morelowy Pastelowy oraz frontów szafek w złamanej bieli. Biel minimalistycznej bryły wyciągu kuchennego, w dyskretny sposób podkreśli udany mariaż nowoczesności z tradycyjnym designem.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl