Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Zadbaj o piękno wokół domu

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Możliwość odświeżenia lub zmiany wyglądu poprzez malowanie dotyczy nie tylko mebli czy kuchennej glazury – to samo można uczynić z kostką brukową przy domu. Za pomocą bejcy Tikkurila Patio można poprawić wygląd, wyrównać lub pogłębić kolor kostki brukowej oraz płyt betonowych bez konieczności ich wymiany. Bejca wnika w strukturę materiału, dzięki czemu powierzchnia nie staje się śliska i zachowuje swój naturalny wygląd. Proces nie jest skomplikowany i można go przeprowadzić samodzielnie – wystarczy wałek, pędzel lub opryskiwacz ogrodowy. Ważne, by powierzchnia pokrywana impregnatem była sucha. Kostkę należy też oczyścić z brudu, kurzu, mchów i porostów.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Zanim zabierzemy się za malowanie całości, warto pomalować testowo mały fragment, żeby ocenić kolor i ilość warstw potrzebną do osiągnięcia oczekiwanego efektu. Zaleca się, aby pierwsza warstwa – gruntowa – była rozcieńczona wodą. Stopień rozcieńczenia nie powinien jednak przekraczać 50%, czyli na dwie części bejcy przypada jedna część wody. Przed nałożeniem kolejnej warstwy należy zaczekać aż grunt całkowicie wyschnie. Powinno to nastąpić w ciągu kilku godzin, w zależności od ilości rozcieńczalnika i wilgotności powietrza. Malowanie krawężników, kątów i trudniej dostępnych zakamarków warto wykonać mniejszym pędzlem lub wałkiem. Aplikację należy przeprowadzić równomiernie i bez przerw. Nowy kolor kostki można wybrać spośród 11 najpopularniejszych odcieni dostępnych w palecie Tikkurila Patio.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

W ciepłe miesiące spora część domowego życia przenosi się na taras. Urządzenie tej przestrzeni w formie letniej altany pozwoli nie tylko na osłonięcie od słońca i spojrzeń postronnych osób, ale też da efekt przytulnego, idealnego do relaksu zakątka. Lekka drewniana konstrukcja ścianek i zadaszenia zapewni zacienienie w upalne dni, a jednocześnie wystarczającą ilość światła dla roślin doniczkowych, będących łącznikiem z ogrodową zielenią. Na takim tarasie sprawdzą się przede wszystkim meble z naturalnych materiałów – drewna i rattanu. Dekoracje z plecionej słomy – osłonki na donice i lampiony - wprowadzą dodatkowo sielski, letni klimat. Komfortowe miejsce odpoczynku lub popołudniowej drzemki zapewnią duże podłogowe poduchy i siedziska.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila


Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Naturalne piękno wszystkich drewnianych elementów tarasu będzie zachowane na długo, jeśli nie zapomnimy o odpowiedniej impregnacji. Preparat Tikkurila Valtti Plus Color dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej skutecznie zabezpieczy drewno nawet na 12 lat zarówno przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, promieniowaniem UV, jak i grzybami pleśniowymi. Jest przy tym dostępny w szerokiej palecie odcieni bazujących na różnych gatunkach drewna, ale też w designerskich kolorach jak granat, zieleń czy szarości.

Wygląd elewacji w dużym stopniu stanowi o estetyce posesji. Wymagania wobec produktów fasadowych daleko wykraczają jednak poza kwestie samego wyglądu. Silikonowa farba elewacyjna Tikkurila Finngard zapewni fasadom trwałą ochronę dzięki powłoce hydrofobowej o niskiej wodochłonności. Jednocześnie farba ta umożliwia odprowadzanie wilgoci ze ściany ze względu na wysokie parametry paroprzepuszczalności. Szeroka gama dobrze kryjących odcieni umożliwi zaś realizację wszelkich pomysłów, a łatwość malowania i szybkie schnięcie pozwala na skrócenie czasu pracy.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl