Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Wnętrzarskie oko na turkus

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Płytki podłogowe ułożone w szachownicę to efektowny motyw dekoracyjny, który regularnie powraca we wnętrzarskich inspiracjach kolejnych dekad. Trzeba jednak umiejętnie go używać, bo swą geometryczną bezkompromisowością potrafi przytłoczyć wygląd pomieszczenia. Sposobem na przełamanie tej dominacji może być szafka w turkusowym kolorze. Na tle jasnych ścian pomalowanych farbą Tikkurila Optiva White w miękkim odcieniu Marbel będzie stanowić niebanalny kontrapunkt, rozbijający pierwszoplanowość szachownicy i nadający wnętrzu designerski charakter.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Ciekawym sposobem na wprowadzanie turkusu do wnętrza, bez konieczności przeprowadzania dekoracyjnej rewolucji, jest samodzielne pomalowanie nim wybranych mebli, np. taboretów. Zastosowanie perłowej farby Tikkurila Taika Pearl o metalicznym połysku pozwoli najzwyklejszy mebel z drewna lub sklejki zamienić w designerski gadżet. Oprócz turkusowego odcienia Ariel siedziska można pomalować na wiele innych barw, które złożone razem, dadzą efekt perłowej tęczy.

Boazerie w wydaniu „glam PRL” jeszcze niedawno traktowane były jako relikt minionej epoki. Dziś koncepcja dekoracji ścian drewnem przeżywa renesans. Panele sięgające do połowy ściany i pomalowane farbą do drewna Tikkurila Everal Aqua w intrygującym odcieniu Silk Road z kolekcji Tikkurila Color Now 2023, dadzą efekt nowoczesnego i stylowego wnętrza. W zestawieniu ze ścianą w kolorze Sea Smoke z tej samej palety pozwolą uzyskać elegancki kontrast nawiązujący do nadmorskiego krajobrazu. Na takim tle dobrze zaprezentują się duży owalny stół i krzesła z giętego drewna w koniakowym odcieniu, które będą budować ciepły klimat aranżacji.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl