Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Elewacja jak wizytówka

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Poszukując farb fasadowych warto zwrócić uwagę na to, czy będą one stanowić skuteczną barierę dla wody i wilgoci. Takie cechy ma profesjonalna farba Tikkurila Finngard Silicone Protect, która tworzy na powierzchni elewacji trwałą powłokę hydrofobową o niskiej wodochłonności. Druga jej ważna cecha - wysoka paroprzepuszczalność - umożliwia odprowadzanie wilgoci ze ścian. Jednocześnie farba ta chroni ściany przed rozwojem grzybów, pleśni, glonów czy powstawaniem plam i wykwitów. Wszystkie te cechy sprawiają, że Tikkurila Finngard Silicone Protect szczególnie sprawdza się do odnawiania powierzchni narażonych na silne deszcze, zwłaszcza pokrytych tynkami silikonowymi.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Jeśli w grę wchodzi malowanie budynku, gdzie problem zanieczyszczeń jest szczególnie dotkliwy, jak centra miast czy tereny uprzemysłowione, warto postawić na specjalistyczny paroprzepuszczalny produkt Tikkurila Finngard Silicone Clean. Farba ta, dzięki funkcji samooczyszczania, skutecznie odpycha brud z powietrza i wody, nie pozwalając mu osiąść na powierzchni. Jednocześnie tworzy nieprzyczepną i odporną na wilgoć powłokę, dzięki czemu fasada jest zabezpieczona przed porastaniem glonów, pleśni czy grzybów, a w efekcie będzie cieszyć dobrym wyglądem przez wiele lat.

Mając już pewność co do jakości farby można pomyśleć o kolorze. Wyglądu fasady nie zmienia się co sezon, dlatego warto sprawdzić kolor na domu przed przeprowadzeniem prac. Pomogą w tym ekonomiczne testery koloru Tikkurila Finngard. Pomalowanie fragmentu ściany da wyobrażenie co do finalnego koloru całej elewacji i ułatwi wybór spośród szerokiej gamy dostępnych odcieni.

Wszystkie farby Tikkurila Finngard są niezwykle praktyczne w procesie malowania - łatwe w aplikacji i mają dobre krycie. W połączeniu z krótkim czasem schnięcia umożliwiają szybkie nakładanie kolejnych warstw i skrócenie łącznego czasu malowania.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl