Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Retro chic we wnętrzach

Chemia budowlana - Retro chic we wnętrzach
Chemia budowlana - Retro chic we wnętrzach

Śnieżnik, Zajączek, Lisek lub projekt 366 Chierońskiego – fotele, które przed laty spotkać można było niemal w każdym polskim domu, dziś są prawdziwymi designerskimi perełkami, które zapewniają nostalgiczną podróż w czasie. Kultowy model w jasnozielonej tapicerce naturalnie komponuje się ze ścianami pokrytymi farbą Dekoral Effect 3in1 w podobnym odcieniu Subtelna Szałwia. W aranżację bezbłędnie wpisuje się zachwycająca estetyką dawnych lat drewniana konsola na lekko rozstawionych nóżkach i inspirowany stylem vintage przecierany dywan, które składają się na wysmakowane i przytulne wnętrze z duszą.

Chemia budowlana - Retro chic we wnętrzach
Beż to dyskretne tło dla wprowadzających wyrazisty charakter elementów retro. W utrzymanym w spokojnych barwach pomieszczeniu efektowny kontrapunkt stanowi stary kredens, niegdyś stojący w babcinym domu. W odświeżonym wydaniu, przemalowany na pastelowy odcień Aqua i czerwony Red Deluxe emalią Beckers Designer Universal, jest oryginalną ozdobą kuchni. W niewielkich szufladkach skrywa rozmaite bibeloty, by za szklanymi drzwiami wdzięcznie eksponować ustawioną na półkach stołową zastawę. Akcentem spajającym aranżację jest drewniany stół, któremu uroku dodają widoczne na powierzchni ślady użytkowania.

Styl retro chic z powodzeniem można wykorzystać też w łazience. Zamiast modnych dziś wielkoformatowych kafli, prostokątnych kabin prysznicowych czy nablatowych umywalek, z nostalgii za przeszłością warto postawić na nieszablonowe wyposażenie w stylistyce sprzed lat. Wolnostojąca wanna na efektownych, dekoracyjnych nóżkach nadaje wnętrzu niepowtarzalnego uroku. Jej owalny kształt i wywijane brzegi stanowią ukłon w stronę minionych dni, tworząc spójną kompozycję z pełniącym funkcję łazienkowego stolika stołkiem czy finezyjnym wieszakiem na ręczniki. Złamana biel F428 Necklace z palety Tikkurila Luja 7 wydobywa dyskretnie łazienkowy szyk retro, kreując proste, nienarzucające się tło dla odróżniających się motywów vintage.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl