Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Zadbana nawierzchnia dekoruje przestrzeń wokół domu

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Kostka brukowa wystawiona na działanie słońca, deszczu czy śniegu, a na dodatek mocno eksloatowana, z czasem blaknie i szarzeje. W efekcie zamiast zdobić przestrzeń wokół domu, negatywnie rzutuje na wygląd otoczenia. Wówczas zamiast wymieniać całą nawierzchnię, warto po prostu ją odświeżyć. Taką renowację z powodzeniem można przeprowadzić we własnym zakresie, nawet bez użycia specjalistycznych narzędzi. Pędzel, wałek lub opryskiwacz ogrodowy w zupełności wystarczą.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Przed malowaniem nawierzchni konieczne jest jej oczyszczenie z brudu, kurzu, mchu i porostów. Można do tego wykorzytsać myjkę ciśnieniową, a także środki do czyszczenia kostki brukowej. Do malowania sprawdzi się bejca Tikkurila Patio. Jej zadaniem jest poprawa wyglądu, wyrównanie i pogłębiebie koloru betonowej nawierzchni. Przed rozpoczęciem malowania preparat należy dokładnie wymieszać i czynność tę powtarzać w trakcie aplikacji. Bejcę nakładamy pędzlem, wałkiem lub za pomocą opryskiwacza plecakowego na suchy beton, równomiernie i bez przerw, unikając stosowania grubych warstw. Jeżeli używamy metody natryskowej, w razie konieczności powierzchnię należy wykończyć wałkiem lub pędzlem, aby zapewnić odpowiednie wchłonięcie produktu.

Malując szarą, niebarwioną kostkę do wyboru jest dowolny kolor spośród 10 atrakcyjnych odcieni, w tym neutralne w odbiorze szarości, które wpisują się zarówno w nowoczesne, jak i bardziej tradycyjne aranżacje. W zależności od chłonności podłoża i pożądanego efektu nakłada się 1-2 warstwy produktu. W przypadku wcześniej barwionej kostki, należy dobrać kolor najbardziej zbliżony do malowanej powierzchni i aplikować bejcę w 1 lub 2 warstwach. Już po kilku godzinach od malowania można swobodnie korzystać z nawierzchni. Odświeżona w ten sposób kostka nie tylko jest estetyczna, ale i bezpieczna. Tikkurila Patio wnika głęboko w strukturę betonu, sprawiając, że powierzchnia nie jest śliska, dzięki czemu jest bezpieczna dla użytkowników.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl