Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Dopamine decor we wnętrzach

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Wnętrze wywołujące poczucie szczęścia dla każdego może wyglądać inaczej, dlatego trend dopamine decor przybiera różnie formy. Jednak wspólnym mianownikiem dla dopaminowych przestrzeni jest zasada „im wiecej, tym lepiej”. Urządzając poprawiające sampopoczucie wnętrza nie należy się więc ograniczać, ale postawić na aranżacyjną swobodę. Inspirację stanowić mogą ulubione elementy dekoracyjne lub wywołujące radość kolory.

We wnętrzach skąpanych w optymistycznych barwach zdecydowanie trudniej o zły humor. Dlatego żywiołowe tonacje to gotowa recepta na aranżacje, które wpłyną na lepszy nastrój. Słoneczny wystrój w żółtych odcieniach, jak np. S302 Grapefruit z palety Tikkurila zapewni zastrzyk pozytywnej energii na cały dzień i rozchmurzy domowników nawet w ponure dni.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Do dopaminowych kolorów z całą pewnością należy zaliczyć energetyczny róż. Wykorzystany na dużych powierzchniach w pomieszczeniu wykreuje odważną, a przy tym wyjątkowo efektowną aranżację. Ściana przemalowana farbą Tikkurila w pobudzającym kolorze Bubba in Berlin będzie kapitalnie harmonizować ze sztukaterią w jaśniejszym o kilka tonów różu, wyznaczając elegancki styl wystroju, który dodatkowo podkreślą metaliczne akcenty w tonacjach miedzi i miękkie welury.

Inną wnętrzarską alternatywą, która także potrafi wywołać uśmiech na twarzy, jest wykorzystanie w aranżacji zieleni. Nasycony odcień M384 Basilica wprawnie ożywi wnętrze, wprowadzając do domu dynamiczną nutę. Radosny efekt wzmocnią zawieszone na ścianie półki w wyrazistym, np. pomarańczowym, kolorze. Dekoracje na kuchennym blacie zgrabnie uzupełnią wystrój, zgrywając się kolorystycznie z frontem szafek pomalowanych emalią Tikkurila Everal Aqua.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl