Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów » ACRYL-PUTZ START - Śnieżka - Śnieżnobiała masa szpachlowa do ścian, sufitów, płyt gipsowo-kartonowych
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online
 
ACRYL-PUTZ START
 
ACRYL-PUTZ START
Śnieżnobiała masa szpachlowa do ścian, sufitów, płyt gipsowo-kartonowych
Opakowanie: Worki papierowe 2,5 kg, 5 kg, 20 kg.

Dodatkowe pliki: karta techniczna
Producent: Śnieżka
Opis ogólny
Jest sypką szpachlówką na bazie gipsu naturalnego, wypełniaczy mineralnych i środków modyfikujących doskonale przyczepną do podłoży. Nie wykazuje skurczu, wysycha w krótkim czasie, nie pęka nawet w grubych warstwach (do 3 cm) i łatwo się szlifuje. Zarobioną masę można nakładać „mokro na mokro”– tj. kolejną warstwę przed pełnym wyschnięciem poprzedniej, co znacznie skraca czas pracy. Ściany i sufity po zastosowaniu masy szpachlowej uzyskują idealnie gładką, śnieżnobiałą, łatwą do malowania powierzchnię. Szpachlówka stosowana jest głównie do prac wykończeniowych i remontowych wewnątrz pomieszczeń. Szczególnie polecana jest do spoinowania płyt gipsowo- kartonowych z taśmą zbrojącą, niwelowania dużych chropowatości, nierówności i pęknięć na powierzchni tynków, płyt drewnianych, materiałów drewnopochodnych oraz do wyrównywania podłoży z cegły, betonu. Dzięki nowej formule może być stosowana jako warstwa wierzchnia bez konieczności użycia gotowych gładzi szpachlowych.
Właściwości
Czas wiązania: [min] 100–200
Gęstość nasypowa: [g/cm3] 0,9 ±0,05
Czas schnięcia: [h] do 2
Czas otwarty pracy: [h] do 1
Przyczepność: [MPa] ok. 1
Wytrzymałość na zginanie: [MPa] ok. 2,4
Wytrzymałość na ściskanie: [MPa] ok. 5,6
Reakcja na ogień: A1
Kolorystyka
śnieżnobiały
Sposób użycia / stosowanie
Przewidzianą do zużycia ilość suchej masy szpachlowej wsypać do pojemnika z wodą w ilości około 1 kg suchej masy na 0,3 l wody ciągle mieszając. Zawartość pojemnika starannie wymieszać, najlepiej przy pomocy mieszadła wolnoobrotowego aż do uzyskania jednorodnej, łatwej do nakładania masy bez grudek. Gotową masę po upływie około 5 minut ponownie wymieszać i nakładać za pomocą szpachelki lub pacy ze stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych lub przez natrysk hydrodynamiczy. Zarobiona masa szpachlowa przydatna jest do stosowania około 1 godz. Każdorazowe zarobienie masy wykonywać używając czystych narzędzi i opakowań. Jednorazowo nanosić warstwy grubości około 3 mm.Nie stosować w warstwach poniżej 1mm. W przypadku większych pojedynczych ubytków można nakładać jednorazowe warstwy nawet do 3 cm grubości. Wysuszone powierzchnie wygładzić papierem ściernym, gąbką szlifierską lub siatką o gradacji 100/150, odpylić i pomalować. Wymieszaną z wodą masę szpachlową nakładać na wkręty i szczeliny na styku płyt za pomocą szpachelki. Szpachlowanie łączy powinno przebiegać tak, aby po nałożeniu gotowej szpachli na szczelinę pomiędzy płytami, na jeszcze mokrą powierzchnię można było nakleić taśmę papierową lub siatkę. Taśmę nakładać wypukłością do ściany tak, aby środek jej szerokości przebiegał wzdłuż szczeliny. Za pomocą szpachelki starannie usunąć pęcherzyki powietrza spod taśmy, wciskając ją w świeżo nałożoną warstwę masy. Po wyschnięciu złączy szerszą szpachelką nałożyć wyrównującą drugą warstwę masy. W razie potrzeby nałożyć trzecią warstwę szerszą szpachelką. Ostatnią wyschniętą warstwę masy szpachlowej przeszlifować papierem ściernym, gąbką szlifierską lub siatką o gradacji 100/150, odpylić i malować.
Zalety
• jednorazowa warstwa do 3 cm
• nie pęka przy grubych warstwach
• łatwo się szlifuje i nie zamula papieru
• doskonale przyczepna do podłoża
• 2w1 start + finisz
• aplikacja „mokro” na mokro”
Przygotowanie podłoża
Podłoże przeznaczone do szpachlowania powinno być mocno związane, suche, pozbawione zatłuszczeń, luźnych ziaren tynku, wolne od pyłu i kurzu. Wszystkie stykające się z masą elementy stalowe powinny być zabezpieczone antykorozyjnie. W celu wzmocnienia podłoża zaleca się przed szpachlowaniem wzmocnić je gruntem ACRyL-PUTZ Grunt Polimerowy Głęboko Penetrujący lub ACRyL-PUTZ Grunt Polimerowy Uniwersalny w zależności od stopnia chłonności podłoża. Na podłoża gładkie, betonowe w celu zwiększenia przyczepności zastosować ACRyL-PUTZ Grunt Polimerowy Kontakt. Płyty gipsowo-kartonowe zamocować na ścianie lub suficie zgodnie z zasadami ich montażu.
Wydajność / zużycie
Zależna od grubości warstw – około 3,5 kg/m2 przy grubości warstwy 3 mm.
Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl