Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów » EMULSJA KRZEMOWA DRY-TECH - Tam-Bud - Krzemowa emulsja do osuszania i zabezpieczenia murów przed wilgocią
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online
 
EMULSJA KRZEMOWA DRY-TECH
 
EMULSJA KRZEMOWA DRY-TECH
Krzemowa emulsja do osuszania i zabezpieczenia murów przed wilgocią
Opakowanie: 400 ml

Dodatkowe pliki: karta techniczna
Producent: Tam-Bud
Opis ogólny
DRY-TECH, to iniekcyjna emulsja na bazie krzemu do osuszania i zabezpieczania murów przed szkodliwym działaniem wilgoci. DRY – TECH wykorzystuje wilgoć znajdującą się w murze do rozprzestrzeniania się a postępujący proces krystalizacji tworzy zaporę dla przepływu wody i umożliwia osuszenie ścian. Metoda iniekcyjna z wykorzystaniem środka Dry-Tech sprawdza się przy odtwarzaniu izolacji poziomej fundamentów i ścian.
Zdjęcia
Najedź kursorem na zdjęcie aby powiększyć
Sposób użycia / stosowanie
Aby zaaplikować DRY- TECH należy wywiercić poziome otwory o średnicy minimum 10mm w spoinach pomiędzy warstwami cegieł, pustaków bądź kamienia i w odstępach, co około 12cm. Do oczyszczonych otworów włożyć końcówkę iniekcyjną i przy pomocy pistoletu wcisnąć do środka emulsję. W trackie wykonywania iniekcji końcówkę cofać tak, aby emulsja szczelnie wypełniła cały otwór. Proces osuszania i zabezpieczenia muru przed podciąganiem kapilarnym rozpoczyna się natychmiast po aplikacji produktu.

Ostateczny efekt uzyskuje się po około 2-10 tygodni, w zależności od stanu muru, jego grubości i materiału z jakiego jest wykonany. Gwarancja na wykonywane prace przy pomocy Dry-Tech materiału wynosi 12 lat.
Zalety
- alternatywa dla systemów z wykorzystaniem żywic epoksydowych
- iniekcja przy użyciu ogólnie dostępnych pistoletów do mas akrylowych i silikonowych, brak konieczności stosowania specjalistycznych pomp do iniekcji
- idealny do małych miejscowych napraw
- prosta w użyciu, szybka i czysta technologia
- 100 % wykorzystania materiału
- możliwość samodzielnej aplikacji emulsji = niższe koszty
Wydajność / zużycie
Ilość potrzebnych opakowań 400ml na 10mb muru uzależniona od grubości muru (np. 12 cm grubości muru - 3 opakowania na 10 mb muru) - szczegóły w ulotce.
Przechowywanie
DRY-TECH należy przechowywać w oryginalnych, nieuszkodzonych opakowaniach, w suchych i chłodnych pomieszczeniach. Chronić przed słońcem i mrozem. Dopuszczalny okres magazynowania: 12 miesięcy.
Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl