Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online
Poradnik fachowca
     
 
Drewniane konstrukcje zabezpieczone na lata
W architekturze ogrodowej drewno znajduje wszechstronne zastosowanie. Wykonane są z niego meble, altany, pergole, ogrodzenia, tarasy, a także mniejsze elementy wyposażenia, które z wdziękiem dopełniają przestrzeń ogrodu. By z upływem czasu drewno nie traciło swego uroku, wymaga jednak odpowiedniej konserwacji. Zabezpieczone wysokiej jakości produktami zachowa naturalne piękno oraz trwałość na długie lata i będzie chronione przed niszczącym wpływem zmiennych warunków pogodowych.
Data dodania: 10.04.2024
Dział: impregnacja
 
Czym zabezpieczyć drewnianą podłogę?
Drewniana podłoga wypełnia dom przyjemnym ciepłem i tworzy we wnętrzach pełen przytulności klimat. Wnosi jednocześnie niewymuszony szyk do aranżacji, ujmując swym naturalnym i ponadczasowym pięknem. Podpowiadamy, czym ją najlepiej zabezpieczyć, by uzyskać pożądany efekt dekoracyjny i na dłużej cieszyć się jej walorami.
Data dodania: 12.03.2024
Dział: impregnacja
 
Renowacja karmnika dla ptaków przed zimą
Zima to wyjątkowo dotkliwy okres dla ptaków. Kiedy mróz i śnieg utrudniają im zdobywanie pożywienia, warto je wtedy dokarmiać, by pomóc przetrwać ten ciężki czas. Dominik Strzelec, ambasador marki Drewnochron podpowiada, jak efektownie odnowić karmnik, aby nie tylko służył ptakom w okresie zimowym, ale przy okazji był też piękną ozdobą przydomowej przestrzeni.
Data dodania: 12.12.2023
Dział: impregnacja
 
Poradnik posezonowej konserwacji drewna ogrodowego
Intensywnie eksploatowane podczas lata drewniane elementy ogrodu wymagają kompleksowej konserwacji po sezonie. Silne działanie gorącego słońca mogło bowiem osłabić strukturę tego naturalnego materiału, przez co może być on jeszcze bardziej podatny na niszczący wpływ wilgoci czy zmiennych temperatur w jesienno-zimowym okresie. Tikkurila podpowiada, jak krok po kroku zabezpieczyć różne powierzchnie drewniane na zewnątrz domu, by w pełni zachowały swą funkcjonalność i estetykę.
Data dodania: 04.10.2023
Dział: impregnacja
 
Jak chronić drewno po sezonie?
Zbliżająca się jesień, a wraz z nią zmienne warunki pogodowe stanowią nie lada wyzwanie dla drewna ogrodowego. Narażone na działanie wilgoci, deszczu i niskich temperatur drewniane konstrukcje bez prawidłowej pielęgnacji mogą niszczeć, tracąc swoją funkcjonalność i atrakcyjny wygląd. Dlatego lepiej zawczasu pomyśleć o ich zabezpieczeniu, by po sezonie móc znów odpocząć na świeżym powietrzu w efektownej i zadbanej scenerii.
Data dodania: 19.09.2023
Dział: impregnacja
 
Zadaszony taras da odpocząć w upały
Rekordowo wysokie temperatury i palące słońce utrudniają odpoczynek na świeżym powietrzu. Jest jednak sposób, by nawet w upały spędzić miło czas w otoczeniu bujnej zieleni. Zadaszony taras zapewni schronienie przed słońcem w gorące dni i będzie stylową oazą relaksu na lato.
Data dodania: 16.08.2023
Dział: impregnacja
 
Stylowe inspekty do uprawy roślin
Służące do uprawy roślin inspekty są coraz popularniejszym elementem nawet w małych ogródkach. Zaprojektowane w ciekawym stylu i pięknych kolorach, a przede wszystkim zadbane będą wdzięcznym uzupełnieniem przydomowego krajobrazu.
Data dodania: 11.08.2023
Dział: impregnacja
 
Dlaczego warto zadbać o drewno ogrodowe na wiosnę?
Planując wiosenne prace w ogrodzie warto pamiętać nie tylko o uporządkowaniu terenu, ale także o renowacji drewna. By zapobiec jego nieestetycznemu niszczeniu, blaknięciu w intensywnych promieniach słońca czy pękaniu, przed nadejściem słonecznych i gorących dni dobrze jest zadbać o zabezpieczenie wszelkich drewnianych elementów. Uchroni je to przed niszczącym działaniem czynników atmosferycznych, a jednocześnie wpłynie odświeżająco na ich estetykę.
Data dodania: 28.02.2023
Dział: impregnacja
 
Jak wyczyścić i zaimpregnować powierzchnie wokół domu?
Kamień, klinkier, marmur, granit czy beton, z których wykonuje się przydomowe powierzchnie, to materiały wyjątkowo podatne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. Aby zadbać o ich estetyczny wygląd oraz trwałość, warto od razu po zakończeniu sezonu zimowego poddać je gruntownemu czyszczeniu oraz odpowiednio zaimpregnować.
Data dodania: 22.02.2023
Dział: impregnacja
 
Czym najlepiej zabezpieczyć drewno ogrodowe?
Impregnat, lakierobejca, olej, a może farba? Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz produktów do ochrony i dekoracji drewna ogrodowego. Który z nich wybrać, by skutecznie zabezpieczyć wykonane z tego surowca elementy? Wszystko zależy od rodzaju powierzchni, jaką będziemy malować i od oczekiwanego efektu końcowego.
Data dodania: 19.05.2022
Dział: impregnacja
 
Impregnat Tikkurila przedłuży żywotność drewna
Trwały impregnat Tikkurila Valtti Plus Color. Zapewnia on wyjątkowo naturalny, matowy efekt i doskonałą ochronę powierzchni przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Ponadto, ten innowacyjny produkt jest przyjazny dla środowiska - część składników nieodnawialnych została zastąpiona składnikami roślinnymi (bio). Występuje w 6 gotowych, najpopularniejszych kolorach, w tym w modnej bieli, szarości i 4 odcieniach drewna, a także w wersji do barwienia.
Data dodania: 04.05.2022
Dział: impregnacja
 
Jak zadbać o piękne drewno ogrodowe?
Mimo iż sezon ogrodowo-tarasowy się kończy, wiele z drewnianych mebli i obiektów małej architektury pozostanie na zewnątrz i będzie musiało przetrwać bardzo niesprzyjające warunki pogodowe, działające destrukcyjnie na drewno. Warto więc wykorzystać pogodne jesienne dni, by zabezpieczyć drewno przed zimą i móc cieszyć się jego pięknem także w kolejnym sezonie.
Data dodania: 01.10.2021
Dział: impregnacja
 
Elewacje odporne na deszcz i brud
Elewacja stanowi ważny element ochronny i dekoracyjny domu, mający wpływ na wrażenia estetyczne, ale też wartość nieruchomości. Jak każda część budynku wystawiona na działanie czynników atmosferycznych wymaga odpowiedniego zabezpieczenia.
Data dodania: 02.08.2021
Dział: impregnacja
 
Emalia Jedynka Deco & Protect Drewno i Metal
Zastosowanie emalii na elementy drewniane i metalowe zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz domu pozwala nadać im piękny efekt w modnym odcieniu. Produkt działa zabezpieczająco, chroniąc pomalowane powierzchnie przed czynnikami atmosferycznymi i mechanicznymi. Aplikacja emalia jest łatwa, ma ona znikomy zapach oraz bardzo szybko schnie - 2 warstwę można nakładać już po dwóch godzinach.
Data dodania: 02.06.2021
Dział: impregnacja
 
Płot na lata – czy twoje ogrodzenie wymaga konserwacji?
Posiadanie własnego domu zapewnia komfort, ale wiąże się też z obowiązkami. W okresie lata i jesieni właściciele posesji mają pełne ręce roboty. Trzeba regularnie dbać o rośliny w ogrodzie, odnowić deski na tarasie czy naprawić ewentualne uszkodzenia, które wystąpiły na dachu lub elewacji. Czy na liście rzeczy do zrobienia wokół domu musi pojawić się także konserwacja ogrodzenia? Możemy tego uniknąć, jeśli wybierzemy takie, które będzie fabrycznie odpowiednio zabezpieczone.
Data dodania: 03.09.2020
Dział: impregnacja
 
Kwietniki z drabiny
Kwietnik to piękna dekoracja, która ozdobi zarówno nasz dom jak i ogród. Można go wykonać samodzielnie – wykorzystując do tego celu niepotrzebną półkę czy drabinę – lub kupić gotowy. Chcąc dodatkowo podkreślić jego ładny wygląd warto zadbać też o odpowiednie zabezpieczenie, na przykład za pomocą szybkoschnącej emalii ochronno-dekoracyjnej.
Data dodania: 02.09.2016
Dział: impregnacja
 
Jak chronić drewno w trudnych warunkach pogodowych
Suchy wiatr, intensywne deszcze i palące słońce następują po sobie w przeciągu kilku godzin. W takich warunkach drewno, które nie zostało odpowiednio zaimpregnowane, ulega szybkiemu niszczeniu.
Data dodania: 04.11.2011
Dział: impregnacja
 
Koniec z wykwitami !!! - Innowacyjna linia produktów do klinkieru
Nanoprodukty ALPOL to szereg wyrobów stosowanych głównie do prac z wykorzystaniem cegieł i okładzin klinkierowych...
Data dodania: 04.11.2011
Dział: impregnacja
 
Impregnowanie drewnianej elewacji
Naturalne szare kolory jako element stylizacji drewna stosowanego na zewnątrz...
Data dodania: 04.11.2011
Dział: impregnacja
 
Impregnowanie drewnianego płotu
Drewniane płoty doskonale komponują się z zielenią ogródków. Ten naturalny i estetyczny rodzaj ogrodzeń wymaga jednak odrobiny pielęgnacji...
Data dodania: 04.11.2011
Dział: impregnacja
 
Impregnowanie mebli drewnianych
Meble drewniane, dzięki swej naturalności, dodają tarasom i ogrodom uroku. Do ich wykonania najczęściej wykorzystywane jest drewno krajowe takie jak sosna, świerk, dąb i akacja...
Data dodania: 04.11.2011
Dział: impregnacja
Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl