Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online
Poradnik fachowca
     
 
Jak zabezpieczyć powierzchnie podczas remontu?
Przyszedł czas na metamorfozę wnętrza i zmiany w otoczeniu domu? Odświeżenie koloru lub całkowity remont, a może malowanie elewacji? Niezależnie od tego, na jakie prace padło tym razem, przed ich rozpoczęciem konieczne jest właściwe zabezpieczenie elementów przed ich przypadkowym zamalowaniem lub zabrudzeniem. Zapewniamy, że z pomocą odpowiednich narzędzi, remont nie będzie taki straszny, jak go malują!
Data dodania: 03.10.2022
Dział: remont
 
Nowa łazienka bez remontu
Komu chodzi po głowie remont łazienki, ale nie może się do niego zabrać w obawie przed uciążliwością remontu, powinien rozważyć szybkie, efektowne i niemal nieinwazyjne rozwiązanie, wykorzystując nowy produkt do malowania płytek Tikkurila Luja Ceramic Tiles. Pozwala on dokonać samodzielnie całkowitej metamorfozy łazienki, uzyskując estetyczny i trwały efekt i to w dowolnym zestawieniu kolorystycznym.
Data dodania: 08.09.2022
Dział: remont
 
Remont łazienki droższy o 120% niż w 2018 – czy Polacy są przygotowani na droższe naprawy?
Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że inflacja w czerwcu wyniosła 15,6%, notując 1,5% wzrostu w ciągu miesiąca. Ceny w sklepach rosną w oczach, a podwyżki widzimy nie tylko w cenach żywności – to również wyższe ceny materiałów budowlanych i mieszkań.
Data dodania: 25.07.2022
Dział: remont
 
Remont łazienki bez kucia? Podpowiadamy jak!
Remont łazienki potrafi spędzić sen z powiek. Zwykle nie da się go przeprowadzić bez ograniczenia dostępu do urządzeń sanitarnych. Oznacza też mnóstwo bałaganu, pracy i kosztów związanych z wynajęciem profesjonalnych fachowców. Z pewnością, jest to jedno z trudniejszych pomieszczeń w remontowaniu, jednak jeśli zależy nam na szybkim odświeżeniu łazienki, niektóre ze zmian możemy wprowadzić samodzielnie i niskim kosztem. Podpowiadamy, jak to zrobić!
Data dodania: 02.11.2021
Dział: remont
 
Jak przygotować się do remontu mieszkania?
Lato i wczesna jesień to czas, w którym właściciele często decydują się na przeprowadzenie prac remontowych w swoich mieszkaniach. Jednak odpowiednie przygotowanie się do odświeżenia wnętrza domu może stanowić prawdziwe wyzwanie. Jakie prace wykonać samodzielnie, a co zlecić ekipie fachowców? Czy niewłaściwie wykonany remont można zareklamować? I wreszcie – jak w ekologiczny sposób pozbyć się odpadów budowalnych? Oto kompleksowy poradnik remontowy.
Data dodania: 20.09.2021
Dział: remont
 
Jak przygotować mieszkanie do remontu w sześciu krokach?
Niezależnie od tego, jak szeroki zakres prac planujemy, przed przystąpieniem do nich musimy odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie. Aby remont przebiegł sprawnie i bez większych strat – szczególnie jeśli nie odbywa się w nowych wnętrzach – warto się odpowiednio przygotować.
Data dodania: 26.08.2021
Dział: remont
 
Jakie narzędzia z internetowego sklepu z narzędziami są potrzebne do samodzielnego remontu mieszkania?
Czasem koszty remontu mogą być przerażająco wysokie. Jednak jeśli mamy wystarczającą ilość czasu to możemy bez problemu przeprowadzić go samodzielnie. Z tego artykułu dowiesz się jakich narzędzi możesz potrzebować — oczywiście nie musisz ich kupować, możesz je wynająć lub pożyczyć, jednak na pewno przydadzą się w przyszłości!
Data dodania: 09.08.2021
Dział: remont
 
Szybkie remonty
Wizja przedłużających się prac remontowych nierzadko powoduje, że zwlekamy z ich rozpoczęciem, nawet jeśli remont jest już koniecznością. Zastosowanie materiałów chemii budowlanej o błyskawicznym działaniu pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych opóźnień.
Data dodania: 20.07.2021
Dział: remont
 
Wszystko o remoncie stropu
Remont starego domu to fascynująca wędrówka po technologiach i materiałach z minionych lat. Odkrywając kolejne warstwy stropu natrafiamy na różne rozwiązania wynikające z ówczesnych realiów budowlanych.
Data dodania: 05.07.2021
Dział: remont
 
Wnętrza, w których możemy być sobą. Jak Polacy personalizują swoje domy?
Ściany domu tworzą nie tylko cegły, ale i historie jego mieszkańców. Jak pokazuje nowy raport Bimago, w centrum aranżacji stawiamy przede wszystkim siebie. Aż 96% ankietowanych podczas urządzania swoich czterech kątów podąża przede wszystkim za własnym gustem, a tylko 8% uwzględnia aktualne trendy.
Data dodania: 10.06.2021
Dział: remont
 
Kolory wnętrz kształtują nasz nastrój
Wywiad z Karen Haller, autorką książek i międzynarodowym autorytetem w dziedzinie psychologii koloru i projektowania. Ekspertka udziela konsultacji i prowadzi kampanie kolorystyczne. Współpracuje z globalnymi markami, takimi jak Rockfon, dla którego współtworzyła kolekcję kolorowych sufitów akustycznych Rockfon Color-all®. Z nami dzieli się spostrzeżeniami na temat tego, jak kolory mogą wywoływać zarówno pozytywne, jak i negatywne emocje.
Data dodania: 08.06.2021
Dział: remont
 
Jak zamontować okno w strefie docieplenia?
Okno powinno być zamontowane w sposób szczelny, co ogranicza napływ zimnego powietrza i wilgoci z zewnątrz budynku oraz minimalizuje straty cennej energii cieplnej. Dzięki temu, stolarka okienna zachowuje swoje walory izolacyjne, a użytkowanie obiektu jest bardziej komfortowe i tańsze ze względu na mniejsze rachunki za ogrzewanie. Eliminację mostków termicznych zapewnia montaż okien w strefie docieplenia, stosowany pierwotnie w domach pasywnych.
Data dodania: 14.05.2021
Dział: remont
 
Ścianka na klatce schodowej
Göppingen, luty 2012. Klatki schodowe w starym budownictwie mają często charakter reprezentacyjny. W nowym budownictwie, często oszczędnie wykalkulowane i o prostym wystroju architektonicznym, pełnią rolę pomieszczenia czysto funkcjonalnego. Ale nie musi tak być. Zainspirowany przykładami zastosowania produktów MEVACO architekt Stefan Bräuning zaprojektował estetyczną, a zarazem funkcjonalną ściankę z siatki cięto-ciągnionej na klatce schodowej.
Data dodania: 13.05.2021
Dział: remont
 
Sika Boom. Piany montażowe na każdą okazję
Duża wydajność, szybkie tempo pracy, doskonałe właściwości uszczelniające i izolujące – m.in. tym charakteryzuje się cała rodzina produktów Sika Boom, z których chętnie korzystają zarówno profesjonaliści, jak i ludzie samodzielnie podejmujący wyzwania remontowo-budowlane.
Data dodania: 11.05.2021
Dział: remont
 
Uszkodzone narożniki ścian – zobacz, jak naprawiać i zapobiegać!
Obtłuczone narożniki ścian to niezbyt estetyczny widok, jednak bardzo częsty w naszych domach i mieszkaniach. Wystarczy chwila nieuwagi i mocniejsze uderzenie twardszym przedmiotem, aby doszło do uszkodzenia naroża. Ale spokojnie! Można je łatwo naprawić i wcale nie trzeba do tego wzywać fachowca. Podpowiadamy, nie tylko jak to zrobić, ale także jak zapobiegać ich powstawaniu.
Data dodania: 10.05.2021
Dział: remont
 
Remont mieszkania - jak zaplanować, by nie zwariować?
Jak wynika z raportu „Remonty w Polsce 2018” opracowanego na zlecenie Fixly, co 3 Polak twierdzi, że potrafi samodzielnie wykonać większość prac remontowych. Deklarujemy, że najczęściej samodzielnie wykonujemy takie zadania jak: malowanie lub tapetowanie (68%), szpachlowanie i gładzenie ścian (58%) oraz układanie podłóg (56%). Te prace należą również do najczęściej wykonywanych prac remontowych.
Data dodania: 16.04.2021
Dział: remont
 
Panele TEMPO H+H: prace remontowe w szybkim tempie
Stawiając ścianki działowe wewnątrz pomieszczeń, jak i konstruując elementy drobnej architektury, warto zadbać o dobór ekonomicznych, wytrzymałych oraz łatwych w obróbce elementów. Panele TEMPO H+H są wykonane z lekkiego betonu komórkowego, dzięki czemu stanowią doskonały materiał do zabudowy brodzików oraz wykonywania ścian, szafek a nawet wiszących półek. Najwyższa (najbezpieczniejsza) klasa reakcji na ogień (A1) sprawia, że panele TEMPO są żaroodporne i wytrzymują temperaturę do 1200 stopni Celsjusza – można je z powodzeniem wykorzystać między innymi do zabudowania kominka.
Data dodania: 21.09.2020
Dział: remont
 
Jak dobrać schody do stylu wnętrza?
Schody już dawno przestały być wyłącznie ciągiem komunikacyjnym służącym do pokonywania pięter w domu. Dziś, podobnie, jak meble, są jednym z kluczowych elementów wystroju i dlatego powinny być aranżacyjnie spójne z dominującym we wnętrzu stylem. Pytanie, jak wybrać schody, aby nie zaburzały obranej koncepcji projektowej, a były jej harmonijnym wykończeniem?
Data dodania: 02.09.2020
Dział: remont
 
Jak przygotować podłoże przed malowaniem
Gładkie, równe ściany pokryte trafionym kolorem farby to marzenie niejednej osoby urządzającej wnętrza. Aby jednak uzyskać taki efekt, często trzeba przejść długą drogę, a jej początkiem jest odpowiednie przygotowanie podłoża.
Data dodania: 30.08.2016
Dział: gruntowanie
 
Remont w pokoju. Wszytko na temat
Zbliża się rozpoczęcie roku akademickiego. Nie wszyscy studenci będą chcieli – lub mogli – skorzystać z miejsc w akademikach. Będzie więc popyt na stancje. Warto już dziś zabrać się za odnowienie pokoju, przeznaczonego pod wynajem.
Data dodania: 26.10.2011
Dział: remont
 
Remont w piwnicy
Piwnica nie musi być komórką na węgiel czy graty, które a nuż się kiedyś przydadzą. Coraz częstsza dziś zamiana piwnicznej izby w warsztat majsterkowicza, siłownię, salę bilardową czy domowe kino wymaga jednak pewnych prac, pośród których niebagatelne miejsce zajmuje odpowiednie przygotowanie podłogi.
Data dodania: 26.10.2011
Dział: remont
 
Wiosenny remont budynku
Pęknięcia ścian, sypiący się tynk czy rozwarstwienie poszczególnych elementów ocieplenia, to najczęstsze pozostałości po zimowym sezonie...
Data dodania: 26.10.2011
Dział: remont
 
Co należy wiedzieć przed remontem pomieszczeń wilgotnych
Podczas remontu kuchni czy łazienki, po usunięciu starej okładziny zewnętrznej, przed ułożeniem nowej warswy płytek ceramicznych konieczne jest wyrównanie podłoża...
Data dodania: 26.10.2011
Dział: remont
 
Prosty montaż płyt gipsowo-kartonowych z systemem Wolfcraft
Pierwszym krokiem przy stawianiu ściany z płyt gipsowo-kartonowych jest zamontowanie profili aluminiowych, które posłużą za ruszt całej konstrukcji...
Data dodania: 26.10.2011
Dział: remont
 
Jak wybrać mieszarkę do zapraw
W celu poprawnego wymieszania jakiejkolwiek zaprawy należy zastosować odpowiednie urządzenie mieszające...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: remont
 
Remont latem
Zmorą ścian i sufitów są zarysowania i pęknięcia. Aby się ich pozbyć, przede wszystkim należy dokładnie oczyścić okolice takiego uszkodzenia, usuwając resztki farby i wierzchniej warstwy tynku. Do tego celu posłuży szpachelka...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: remont
 
Jak znaleźć dobrego malarza
Najprostszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po lokalną gazetę lub zajrzenie do internetu. W ciągu zaledwie kilku minut znajdziemy dziesiątki ogłoszeń rozmaitych ekip -remontowych...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: remont
 
Dobra ekipa remontowa
Znalezienie odpowiednich fachowców do prac remontowych często nie jest łatwym zadaniem...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: remont
 
Remont balkonu
Zarówno balkony jak i tarasy narażone są na nieustanne działanie czynników atmosferycznych oraz obciążenia związane z ich użytkowaniem...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: remont
 
Remont w łazience
Dobierając szafki, lustra czy pozostałe akcesoria pamiętajmy, by kolorystycznie komponowały się z odcieniem ścian...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: remont
Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl